Львівська мисткиня Соломія Ковтун створила контраверсійну виставку «Лінія горизонту»

Художниця малює мінімалістичні абстраговані пейзажі

Головні новини Львова 20.07Оксана Сенишин, 20 липня 2016, 14:13 1198 0

Мисткиня Соломія Ковтун запрошує на чергову виставку до галереї «Зелена канапа». Цього разу вона повністю змінила імідж: «Лінія горизонту» – так називається експозиція — це її експеримент.

«Вкінці я думала, що вже буду потроху сходити з розуму», ― зізналася Соломія Ковтун. Мова про два останні місяці, за які й створили виставку, де грає лише лінія та пляма.

На великих полотнах зустрічається небо з морем або ж залите сонцем повітря з землею. Задум авторка виношувала рік, а от надихнули її, уточнила, Мадрид та Одеса:

«Моя подруга казала: «Сонце сідає-відьма гуляє».. А я їй: «Наталко, я мушу працювати! Поки сонце не сяде, я працюю». Тож вона могла мене витягнути з-за мольберта хіба о шостій-сьомій вечора. Тоді я трішки оживала», ― додала Соломія Ковтун.

До цього Соломію впізнавали по її традиційних живописних закутках Львова, по міських дахах та брамах. Лікар-окуліст в практиці та митець за покликанням має у своїй біографії вже п’ятнадцять персональних виставок. Однак ця остання, кажуть, найсміливіша.

«Соломія дуже переживає, і я думаю, що не дарма. Тому що виставка дуже контраверсійна. Думаю, про неї буде як і багато позитивних, так і негативних відгуків. Можуть засуджувати за те, що Соломія подібна до Марка Ротко, але саме тому вона згадала, що ним надихнулася», ― резюмувала куратор виставки Олеся Домарадзька.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук