Львівська мисткиня у текстилі поєднує силуети нагих жінок, голки і гітарні струни

КультураОксана Сенишин, 10 грудня 2018, 18:23 1283 1

Виставка міні-текстилю «Особиста історія» – це роботи розміром 20х20 сантиметрів.
Сучасний текстиль Марини Наумчук – це вишивка на фото, встромлені голки і навіть пейзажі з вушних паличок. Мисткиня запрошує на виставку «Особиста історія» до галереї Академії мистецтв.

«От в мене є робота під назвою «Хмара?». Я її зробила з наповнювача подушок, ручного ткання і доповнила голками. Бо мене взагалі цікавить тема дуальності і поєднання протилежних речей в одному. Людина ж сама, по суті, дуальна. То в хмарці у мене є і м'якість, і легкість, повітряність і водночас голки. Все це створюює такий контраст між собою. Чи дійсно хмарка така м'ягенька, хороша, світленька? Чи вона може щось в собі приховувати?», – пояснила художниця текстилю Марина Наумчук.

Це перша серія міні-текстилю Марини, яка досліджує себе саму, а отже кожна людина зможе, споглядаючи, поритися і в собі. У роботах, розміром лише 20х20 сантиметрів, йдеться про любов, біль, недосказаність, відвагу, силу. Цікава й техніка: Марина в текстиль переносила світлини, які робила її подруга Оксана Шпакович.

«Є на світлині нага жінка, ніби ембріон, то така беззахисність. Але насправді – це доросла людина усюди на фотографіях є я. Є робота з силуетом оголеної спини. І вишивка йде вздовж хребта – це символ сили. А оскільки червона вишивка зі самої основи хребта йде, то це потужна життєва сила! А є вишивка, немовби, дерево життя. То в ній вишивка йде з-за спини. І сама фігура чиста по собі», – провела екскурсію мисткиня.

Спеціально до виставки мисткиня влаштувала тригодинний перформанс. Червоною ниткою, що символізує кров, любов, життя, Марина на самоті вишивала величезне полотно. З заплющеними очима. А відео транслювали в соцмережі.

«Через те, що вишивала я зі заплющеними очима, вишивка вийшла абсолютно непередбачувана. Ти не знаєш, що вийде.. Ти не знаєш, де ти шиєш. Така алюзія на життя: що ми в житті теж не завжди знаємо, куди рухаємося, що робимо, до чого це призведе», – підсумувала Марина Наумчук.

Це третя персональна виставка Марини Наумчук. Її роботи бачили в Польщі та Австрії. А вже цієї суботи, 15 грудня, дівчина запрошує охочих до галереї академії на зустріч порозмовляти про назви її доробків. До усього влітку, обіцяє, знову влаштує перформанс. Знову вишиватиме наосліп, але вже при глядачах і на вулиці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук