Львівська мисткиня Уляна Нищук-Борисяк пише ікони на старих дверях

Художниця запрошує на виставку «Адвент» до Свічкової мануфактури

КультураОксана Сенишин, 28 грудня 2016, 20:06 1012 0

Уляна Нищук-Борисяк запрошує на свою виставку ікон «Адвент» в межах мистецького проекту «Від Романа до Йордана». Адвент ― це час очікування приходу на землю Спасителя. Час посту та міркувань, а до них ікона Уляни і підштовхує. Навіть сам матеріал, на якому мисткиня творить, символізує оновлення, бо пише жінка ікони на старих дошках ― так вони отримують нове життя.

«Використовую старі тафлі, старі двері, які лежать десь біля смітника. То колега мій те все мені познаходив. Гарно мені все повідчищав ― і ось я на них працюю. Вони вже просто мають свою історію, час, вони вже вистояні», ― розповіла мисткиня Уляна Нищук-Борисяк.

Свого часу Уляна вивчала графіку в Львівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва імені Труша, згодом монументальний живопис в Академії мистецтв. Та перейшла на ікону, поштовхом стало знайомство з колекціонерами народного мистецтва. Вони й навчили жінку милуватися іконою на склі, досліджувати її. А нею ж багата Гуцульщина.

«Ми з першого курсу коледжу подорожували Карпатами. Один з таких пунктів найкращих є Дземброня, де відпочивала вся інтелігенція Львова, художники, Сельський в тому числі. І ми так надихалися з того середовища», ― поділилася спогадами Уляна.

Тепер жінка сама експериментує: творить темперою на левкасі, додаючи золочення. Так народну традицію обрамлює сучасністю. Особливо, каже, хоче в передріздвяний час нагадати людям, що Христос має народитися в кожному серці: «Треба задумуватися, очищатися через пізнання нашої традиції, пізнання ікони. Пізнання навколишнього світу. І саме ікона дає мені таку можливість ― тихої розмови з Богом».

Експозицію відкрили у Свічковій мануфактурі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук