Львівська мисткиня Ярослава Ткачук творить текстильні панно з грошей

Ярослава Ткачук для своїх робіт використовує ще сушені трави, льон та окислений метал

4 вересня

Львівська мисткиня Ярослава Ткачук бере 100-гривневу купюру, або навіть «двохсотку» і творить із неї декор. Вона пішла далі у своїх експериментах і тепер із грошей робить мистецтво. Бо до цього Слава була авторкою чудернацьких портретів та пейзажів із волокон льону, окисленого металу, сухих квітів. Навіть експериментувала з термотрансферним друком. Тепер у її арсеналі – ще й справжня національна валюта. У Слави в запасі для цієї справи є цілий мішок грошей.

«Маю жовтенькі «сотні», а фіолетові дрібні папірчики – це «двохсотки». Іноді ще попадаються фрагменти яскраво червоних – то «десятки», – пояснила мисткиня Ярослава Ткачук.

Ці гроші насправді утилізовані. На матеріал для нових творінь натрапила, прогулюючись попри управління Нацбанку. Вітер видув шматочок подрібненої купюри з-під машини, яка їх січе.

«Там просто стоять такі великі мішки з грішми вже порізаними. Я підійшла до дядька і запитала, чи можна собі набрати. Він спитав, чи маю у що їх набрати. І поцікавився, яких хочу: «соток» чи «двохсоток». І з таких величезних мішків він мені набрав мішечок», – розповіла Слава.

Мисткиня використовує цю «готівку» як пап'є-маше. А це дозволить створити роботи рельєфними. Тож вже надумала чергову виставку, яку присвятить темі «безликих грошей».

«Можна приглядатися до них і ти точно впізнаєш якусь частинку купюри. Ми ж їх бачимо кожен день: туди-сюди ними міняємося. От, до прикладу, є шматок номера купюри, а тут – очі Шевченка», – додала Ярослава Ткачук.

Свої роботи Слава експонувала в Австрії, Іспанії, Німеччині, Греції, Америці. І, мабуть, у неї назбирається вже з два десятки персональних виставок. Торік, до прикладу, її «Гербарій» був у Лодзі, а далі помандрував у Відень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького
З’явилося відео, як у Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське