Львів’янка Ярослава Ткачук тче унікальні гобелени з металом

Текстильні роботи мисткині — з льону, міді, бронзи та сухих квітів

КультураОксана Сенишин, 14 березня 2017, 16:38 1316 0

Львівська молода мисткиня Ярослава Ткачук робить текстильні портрети та пейзажі з льону, металу і сухого цвіту. До прикладу, робота «Золочені сни» – це портрет жінки з клеєного лляного волокна та насіння дерев. Творчість Ярослави – не нав’язування свого погляду. Вона дає глядачу простір для фантазії.

«Додаю до роботи металеві пластини, які пошкоджені іржею. Такий метал дуже живий для мене, приємний. Я бачу в ньому естетику. Навіть можу хімічним шляхом змушувати його ржавіти. У роботах використовую елементи вишивки, натуральний шовк, листову бронзу. Вона по-іншому реагує на реактиви», – розповіла Ярослава Ткачук.

Мисткиня сама родом із Коломиї. Вивчати текстиль вирішила після відвідин у юному віці Косівського коледжу декоративно-прикладного мистецтва. Тоді був вибір: кераміка, робота зі шкірою чи ткацтво. Та найбільше вразили ткацькі верстати.

«Сонце, яке просвічує крізь ці нитки. Я просто була від цього в захопленні. Все, я вступаю на ткацтво!» – поділилася спогадами мисткиня.

Далі у Ярослави Ткачук було навчання у Львівській академії мистецтв. І участь у різноманітних пленерах. На одному із них – у Херсоні, перебрала від мисткині з Англії техніку викладання волокна.

Жінка постійно експериментує: підбирає трави, яким не страшні ані час, ані сонячні промені.

«Я одного разу сушила фіалки темно сині. А потім приклеювала ці квіти – виявляється, вони пускають фарбу. Настільки насичені мають природній колір», - розповіла Ярослава.

Свої роботи мисткиня експонувала в Австрії, Іспанії, Німеччині, Греції. Два роки тому посилала своїх гігантських птахів до Нью-Йорка. А масштабний кількаметровий гобелен «Обрій» торік возила на трієнале текстилю до Лодзя.

«Мій «Обрій», можливо, трохи тривожний. Такий містичний. Я ткала це полотно, вставляючи відразу мідні бляшки», – розповіла мисткиня.

Вже у вересні мисткиня знову повезе свої роботи до Польщі. А у травні відбудеться виставка у львівській галереї «ІконАрт».

У здобутках Ярослави — дві перші премії: на Міжнародному молодіжному симпозіумі «АрхеНиткаНово» у 2006 р. та на Другому трієнале художнього текстилю у 2007 р.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук