У Львові — масштабна мистецька подія «Весняний салон»
Роботи експонують понад 200 митців
Одна з наймасштабніших мистецьких подій Львова знову відчинила свої двері. Понад двісті митців запрошують до Палацу мистецтв на «Весняний салон». Завітавши туди, глядач потрапляє в особливий світ, де поруч зі скульптурою живопис, скляні витвори, графіка, кераміка.
Художник Віктор Стогнут, оспівувач природи, приніс на експозицію живописний шматочок раю зі села Кострина, що на Закарпатті.
«Це місце, яке часто змальовують всі закарпатські митці. Краса річки Уж. Тієї осені я був там на пленері. А ще приніс роботу, яку творив в одному з моїх улюблених закутків. За Щирцем є село Лани», ― розповів митець Віктор Стогнут.
Петро Кулик ― скульптор, якому не за горами 85 і який свого часу в дарунок Львову зробив пам'ятник Івану Підкові. На «Весняний салон» приніс композицію, присвячену матері наших боксерів Кличків.
«Мати сказала їм, щоби брат з братом ніколи не бились. І вони виконали клич матері. Я так і підписав роботу «Клич матері» в честь того, що вони пошанували матір. І послухали її», – уточнив скульптор Петро Кулик.
Не обійшлось цьогоріч і без війни. Митець Василь Кузьмич вшанував героїв АТО. А найбільшу роботу присвятив подіям в Катині.
«Зверху я зобразив трагедію під Смоленськом: розбитий літак з польською владою, яка летіла на вшанування жертв Катинської розправи. А внизу роботи маємо історичну довідку, як колись загинули воїни польської армії. Є паралельне переплетення тих речей між собою. Робота називається «Дежавю», ― описав роботу художник Василь Кузьмич.
«Весняний салон» збирали традиційно члени Спілки художників Львівщини. Кожен охочий митець виставив по одній-дві роботи. А вже 31 березня журі обере найкращі роботи: відзначать доброго портретиста, автора найгарнішого пейзажу, скульптури, кераміки і не лише.