«Львівська політехніка» пропустила своє 200-річчя

Документи з австрійських архівів свідчать, що історія університету почалася у березні 1816 року

«Львівська політехніка» пропустила своє 200-річчя
Ювілей «Львівська політехніка» має намір відсвяткувати у листопаді 2016 року

Випускники національного університету «Львівська політехніка» з'ясували, що університет був заснований на 28 років раніше, ніж це вважалося досі. Виявилося, що 200 років з дня заснування минуло ще у березні цього року. Нове історичне відкриття уже у формі ювілею «Львівська політехніка» має намір відсвяткувати у листопаді 2016 року.

Довгий час вважалося, що «Львівську політехніку» заснували 1844 року, після того, як австрійський імператор Фердинанд І дозволив створити у Львові Цісарсько-королівську технічну академію. Однак проведене випускниками університету дослідження виявило, що днем заснування «Львівської політехніки» можна вважати 7 березня 1816 року. У цей день попередник Фердинанда I австрійський імператор Франц І дозволив відкрити у Львові Реальну школу (вона була в будинку поблизу сучасного ринку «Вернісаж»).

Керуючий справами «Львівської політехніки» Роман Корж розповів ZAXID.NET, що зараз університет готує аналітичні матеріали про це відкриття, а святкування 200-річчя університету розпочнуться у листопаді цього року.

«Це була ініціатива асоціації випускників університету. Дослідження розпочалося ще кілька років назад, але в останні два роки воно проводилося дуже інтенсивно, оскільки використовували австрійські архіви. У них і знайшли матеріали, які свідчили, що «Львівська політехніка» є наступником Реальної школи, яка була заснована 1816 року. У цій школі також читалися технічні дисципліни», – пояснив Роман Корж.

За його словами, святкування 200-річчя «Львівської політехніки» пройде у листопаді-грудні 2016 року. «Воно не буде гучним, бо зараз не час для гучних святкувань. Наразі ще триває підготовка до святкування, тому ще рано казати, які будуть заходи. Окрім того очікуємо на прийняття Верховною Радою постанови про відзначення 200-річчя університету на державному рівні», – додав Роман Корж.

За словами одного із дослідників історії «Львівської політехніки» Олександра Шишки, історія університету розпочалася з того моменту, коли в місті почали викладати технічну освіту.

«Позиція групи наших дослідників полягає в тому, що літочислення університету слід починати не з моменту створення конкретного закладу, а з часу викладання цілого напрямку технічної освіти. Досі ми виходили з того, що Політехніка була організована у 1844 році під назвою Технічна академія. Але якщо говорити об'єктивно, ця академія ще не була Політехнікою, вона нею стала із 1877 року, коли стала повноціним вищим навчальним закладом. Тому є люди, які вважають, що ми вибрали посередню цифру, а насправді історію Політехніки можна починати з того моменту, коли тут почалося зародження технічної освіти, що переросло у створенння академії, а вже згодом і самої Політехніки», – розповів ZAXID.NET Олександр Шишка.

Із цієї причини, за його словами, під час засідання вченої ради «Львівської політехніки» й прийняли рішення почати історію університету з моменту створення Реальної школи, у якій вперше викладали технічні дисципліни. Приміщення, у яких була ця школа, не збереглися. Розташовувалася школа на вул. Театральній на місці нинішнього ринку «Вернісаж» та Національного музею.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук