Львівське подружжя малює файних гуцулів і народні обряди

КультураМарічка Крижанівська, 2 червня 2016, 19:09 758 0

Гуцульський колорит, барвисті народні обряди і костюми. Усе це на час літа демонструє подружжя художників Надія та Роман Федини у. Львівському музеї етнографії, що на площі Ринок, 10.

Надія та Роман Федини вивчають народні строї і обряди, аби потім перенести цей колорит на свої живописні полотна. Найперше їх цікавить гуцульський колорит.

«Той гуцульський етнос такий своєрідний, вибуховий. Ті гори, це все надихає, ті ліжники, одяг, усе воно чомусь найбільше припало нам до душі і ми вирішили в тому напрямку працювати», ― розповіла Надія Федина.

Втім в останні роки подружжя вдалося і до інших етнорегіонів Західної України. Ілюструють пісні, а частіше обрядовість. У такий спосіб художник хочуть зберегти і дати друге життя народним традиціям.

«Таке відчуття, що з часом стираються і, можливо, з роками зітруться народні традиції. І може хоч таким чином обряди продовжаться, хоч на полотнах», ― додав Роман Федина.

У них одне мистецтво на двох. Бо кожну картину Надія та Роман Федини малюють разом. За 30 років спільного життя емоції і думки теж стають однаковими, тому на одному полотні легко співживаються.

«Це унікальний дует художників. Дуже рідко ми зустрічаємо подружжя, яке малює одну спільну картину.  А для себе ми зробили таке відкриття, що це художники, яких побачиш раз і вже не сплутаєш ні з яким іншим художником», ― розповів Андрій Колотай, завідувач виставкового відділу Львівського музею етнографії.

Виставка триватиме до кінця літа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук