Львівські депутати не затвердили програму виходу міста з кризи

У цій програмі зібрані основні правила, яких мають дотримуватись як мешканці, так і підприємці

15:02, 28 травня 2020

У четвер, 28 травня, депутати Львівської міськради відмовились затверджували програму «Львів завтра», що складається з основних кроків, які має робити місто, щоб вийти з кризи після карантину.

Під час засідання сесії частина депутатів висловлювали зауваження щодо змісту програми, через те, що вона є декларативною та у ній не прописані терміни виконання тих чи інших кроків. У програмі вказано, що на її реалізацію передбачено два роки. Міський голова Андрій Садовий відповів, що програма є «живою» і постійно доповнюється, а частину пунктів уже почали втілювати у життя.

Андрій Садовий запропонував прийняти цю програму за основу, а потім доопрацьовувати, але цю пропозицію підтримали лише 20 депутатів, що недостатньо для прийняття рішення.


Поіменне голосування

КУ Інститут міста спільно з фахівцями розробив спеціальну програму «Львів завтра», щоб знизити прояви негативних наслідків пандемії та максимально швидко повернути до роботи усі сфери в місті. У цій програмі зібрані основні правила, яких мають дотримуватись як мешканці, так і підприємці. Раніше ZAXID.NET детально описав головні принципи цієї програми.

Згідно з програмою, під час та після закінчення карантину варто дотримуватись соціальної дистанції, особистої гігієни, носити маски у громадських місцях, за можливості працювати з дому, робити покупки та оплачувати їх онлайн, ретельно перевіряти інформацію та проходити тестування на коронавірус (експрес-тести для осіб з групи ризику та для працівників, що контактують з багатьма людьми).

У Львові також хочуть створити мобільний додаток з приблизною геолокацією людей інфікованих коронавірусом. Для закладів громадського харчування розроблять єдиний протокол роботи, а весь персонал перед початком роботи закладу мають тестувати на коронавірус. У місті обладнають лабораторію для ПЛР-тестування, а також проводитимуть тестування за соціологічною вибіркою, яку розроблять спільно з ІТ-кластером. Львівському бізнесу хочуть надавати гранти, щоб він переходив в онлайн.