Львівські депутати перевіряють дитячий садочок «Дивосвіт» через підозру у корупції

Депутати Львівської міської ради ініціювали перевірку комунального дитячого садочка № 42 «Дивосвіт». Причиною цього стали підозри у корупційній діяльності, оскільки методисткою навчального закладу працює мати завідувачки.

Про результат першого дня перевірки заявив голова фракції УКРОП у Львівській міській раді Ігор Телішевський, який ініціював перевірку. Як йдеться у заяві, яку УКРОП оприлюднив на своїй сторінці у Facebook, перевірка проводиться «через неоднозначні відгуки батьків, діти яких там виховуються». Телішевський стверджує, що завідувачка закладу Наталія Заранська поставилась до комісії упереджено та не змогла надати усіх необхідних документів.

Сама завідувачка дитячого садка «Дивосвіт» ці звинувачення відкидає. Як вона пояснила ZAXID.NET, частина документів (зокрема, документи на майно, що є на обліку) зберігаються у бухгалтерії Франківської адміністрації, оскільки власної бухгалтерії навчальний заклад не має. Наталія Заранська переконана, що такі перевірки є рейдерською атакою на її заклад.

«Це не перша атака на наш заклад. Вони кожного року приходять. За останні 5 років у нас було 145 перевірок. Цей заклад завжди був як більмо на оці», - каже Наталія Заранська.

Наталія Заранська заявила, що міська рада майже не виділяла гроші на фінансування дитячого садка, а кошти на розвиток закладу вони отримували від батьків. Тим не менш, все майно є на обліку комунальної установи.

«Ми створили таку форму, коли заклад фінансує громада. Тобто, приватний підприємець надає платні послуги, за які й утримується навчальний заклад. Батьки не сплачують у фіктивні благодійні фонди. Але така форма не підходить, бо міське управління освіти вирішило створити благодійні фонди», - розповідає Наталія Заранська.

Приватним підприємцем, з яким садочок має угоду про надання послуг з навчання дітей у гуртках, є мати завідувачки Наталії Заранської – Марія Савка.

Як розповіла ZAXID.NET в.о. начальника Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Зоряна Довганик, відповідно до розпорядження міського голови Андрія Садового, перевіркою дошкільного навчального закладу займається спеціальна комісія. До її складу входять депутати з різних політичних партій міської ради, представники управління освіти, управління контролю та аудиту, юридичного управління та відділу кадрів ЛМР.

«На сьогодні жодних результатів перевірки ще не має, бо вона ще триває. Вчора була лише перша зустріч, ми переглянули частину документів, склали протокол зустрічі і взяли кілька документів на опрацювання. Зараз ще жодних висновків зробити не можна. Результати перевірки будуть наприкінці березня», - каже Зоряна Довганик.

Зоряна Довганик підтвердила, що причиною перевірки стала підозра у корупції – через те, що мати та донька працюють в одному закладі. Комісія звернулась до управління освіти ЛМР,щоби ті надали інформацію з цього питання.

«Як правило, методист - це не є конкурсна посада. Тим більш, що Марія Савка вже багато років працює методистом. Вони жодного разу не приховували цього факту, нам це було відомо. Відповідно до закону про засади запобігання корупції вони нас інформують про це. Керівник навчального закладу не приймає жодних фінансових рішень щодо преміювання цієї людини. Як правило, це все проводилось за відома відділу освіти. Єдине що – вона є надавачем послуг у навчальному закладі. На сьогодні ми це питання з’ясовуємо», - прокоментувала Зоряна Довганик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук