Львівські митці вимагають скасувати практику надання звань «заслужений» та «народний»

Львівські митці звернулися до президента України та віце-прем'єра - з гуманітарних питань, міністра культури України В'ячеслава Кириленка із відкритим листом.

У листі йдеться про необхідність відмовитися від практики надання звань «заслужений артист» (діяч мистецтв, журналіст, вчитель і т.д.) та «народний артист України», а також скасувати різноманітні пільги для тих, хто уже має такі звання.

«Ми звертаємо Вашу увагу на те, що країни Східної Європи, зокрема еліти цих країни, відмовилися від цієї практики більш як 20 років тому, після виходу з-під радянської опіки, падіння Берлінського муру та розвалу СРСР. Така традиція збереглася поки лише у трьох колишніх республіках СРСР – Росії, Білорусі та Україні», - йдеться у листі.

«Система матеріальних пільг і кар'єрних можливостей, яка передбачена статусом «заслуженого» і «народного», спотворює мистецькі й академічні цінності, перешкоджає нормальному розвитку культури, мистецької освіти», - ввжають митці.

Автори послання нагадують, що у 2005 році, після перемоги Помаранчевої Революції, українські митці та культурні діячі уже зверталися зі схожою ініціативою до тодішнього керівництва держави. Однак  очікуваних змін так і не відбулося.

«Вважаємо публічну відмову від надання таких титулів та напрацювання якісно нової політики співіснування митців та держави одним з найсуттєвіших перших кроків на шляху до необхідних, відчутних реформ у культурній сфері України», - підсумовуть свою позицію митці.

Лист уже підписали Богдан Сорока, Володимир Кауфман, Роман Петрук, Андрій Гуменюк, Петро Гуменюк, Євген Равський, Андрій Сагайдаковський, Маркіян Іващишин.

Повний текст листа можна побачити на сайті МО «Дзиґа». Там же можна і поставити підпис під зверненням. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук