Львівські підприємці презентували робото-танк для роботи в зоні АТО

15:31, 22 вересня 2014

У Львові на підприємстві ТзОВ «Компанія ВЕЕМ Металавтопром» презентували самохідну радіокеровану установку «Сюрприз», яку можна використовувати чи в зоні АТО, чи просто в складних для перебування людини умовах.

Всюдихід має вигляд невеликого БТРа, один метр довжиною, підйомною силою 300 кг та обладнаний відеокамерою. За задумом конструкторів, він може здійснювати розвідку, вивозити поранених із поля бою чи доставляти боєприпаси. А от у мирний час конструкцію могли б використовувати пожежники чи пошукові групи, адже установка може потрапити туди, де людина не зможе перебувати.

Модель, яку сьогодні презентували – взірець. На її розробку від ідеї до презентації пішов місяць. Вартість однієї такої установки приблизно 40 тис. грн.

«Наша ціль була у тому, щоб зробити розвідувальну конструкцію, яка буде простою в реалізації та ремонті, і буде зроблена з українських матеріалів», – розповів директор ТзОВ «Компанія ВЕЕМ Металавтопром» Богдан Шевців.

фото: ZAXID.NET

За його словами, американський аналог розвідної установки коштує $60 тис.

Виготовляли установку за власний кошт підприємства  та наукових інституцій, які створили проект установки. Конструктори зауважують, що про свій пристрій ще не говорили, тому потенційні покупці про нього ще не знають. Однак ним вже зацікавились у Національній гвардії та домовились про постачання десяти одиниць продукції.

Гарантовано всюдихід може пройти п'ять кілометрів. Наразі його випробовували лише на підприємстві, але хочуть протестувати і в надзвичайних умовах і ситуаціях. Задумуються на підприємстві і про сертифікацію пристрою.

Як зазначив мер Львова Андрій Садовий, місто готове підтримати виробника у його починаннях.

«Нам важливо, щоб наші підприємства працювати, виготовляли потрібну продукцію, тоді в місті будуть робочі  місця. Місто готове підтримати виробника, чи то оформивши першу покупку, чи просто фінансово», – зазначив Андрій Садовий.

Наразі тільки на одному підприємстві на виробництві пристрою задіяли десять осіб, а загалом до створення пристрою долучилися три підприємства, які виготовляють все – від мотору до корпусу. Закуповувати доводиться лише окремі плати для панелі радіо керування та веб-камеру. Загалом підприємство при потребі може виготовляти близько сто одиниць техніки в місяць.