Львівські підприємці спільно з Інститутом міста розроблять стратегію «прориву» Львова

12:31, 19 липня 2017

У середу, 19 липня, у Львівській міськраді підписали меморандум щодо співпраці з розробки стратегії прориву (розвитку) міста до 2027 року. Нова стратегія базуватиметься на концепції креативного міста, розвитку освіти, промисловості та нових практик управління містом.

«Тільки успішні міста, базовані на принципах креативності та інноваційності, живуть гідним, заможним життям. Йдеться про те, щоб Львів не був бідним містом. На сьогоднішній день у нас низькі зарплати, ми пишаємося тим, що до нас приходять інвестори, тому що тут не дорого. Це погано, ми мусимо бути заможним, дороги містом, у якому люди добре заробляють. Це можна зробити за допомогою цієї стратегії, безумовно за підтримки містян, міської адміністрації, за умов співпраці усіх разом», – каже ресторатор, член Ради конкурентоспроможності Марк Зархін.

Метою підписаного меморандуму є розвиток співробітництва між ГО «Креативне місто», ТОВ «Прорив» та КУ «Інститут міста», які розроблятимуть стратегію «прориву» Львова до 2027 року.

«Ми хочемо збудувати креативне місто, де буде креативна економіка, де на кожному підприємстві будуть інновації, місто, до якого будуть прагнути їхати люди з різних куточків світу, щоб себе реалізувати», – сказав мер Львова Андрій Садовий.

За словами керівного партнера майстерні стратегій «Прорив» Павла Шеремета, окрім розвитку кластерів ІТ та туризму, потрібно також працювати над течіями, які є спільними для усіх кластерів. За його словами, йдеться про розвиток освіти, підприємництва та зміцнення довіри серед містян.

«Для нас розробка стратегії і її втілення – це одночасний процес, бо інакше вона перетворюється на якийсь томик на полиці. Це не наш підхід… Уже багато речей відбуваються, наприклад, MozArt. Однак, до початку грудня ми плануємо структурувати наші підходи. Тоді ми плануємо провести конференцію про креативне місто і хочемо бути підготовленими, у тому числі з речами, які є уже зробленими», - сказав Павло Шеремета.

Марк Зархін додав, що у основі стратегії має бути розвиток Львова, як інноваційного міста, починаючи від практик міського управління, медицини, освіти, промисловості та мистецтва.

«Це все єдина програма зміни нашого життя, де б людина не працювала вона мусить думати про те, щоб зробити на базі того, що було уже зроблено, щось нове, тобто креативне», - зазначив Зархін.