У серпні у Львові відбудеться перший масштабний фестиваль класичної музики LvivMozArt

КультураСтефанія Олійник, 17 травня 201714350

Фестиваль LvivMozArt, який відбудеться у Львові впродовж 18-25 серпня 2017 року, обіцяє стати одним з найбільших в Україні за кількістю і подій, і запрошених «зіркових» гостей. Ідея фестивалю належить українській диригентці Оксані Линів, першій жінці, котра стала головним диригентом опери та філармонійного оркестру в австрійському Граці.

Фестиваль LvivMozArt присвячений молодшому сину відомого композитора Вольфганга Амадея Моцарта - Францу Ксаверу, котрого називали «львівським Моцартом». Франц Ксавер Моцарт впродовж 30 років жив у Галичині, викладав музику в шляхетних родинах, писав власні композиції, а також організував музичне товариство Св.Цецилії.

В межах фестивалю відбудеться близько 20 концертів, воркшопи та майстер-класи для дітей, виставка та форум за участі міжнародних експертів-дослідників Моцарта. Львів'яни матимуть змогу почути таких відомих музикантів, як Чарльз Кастроново - американського оперного співака, визнаного одним із кращих тенорів сучасності, його колег Едгараса Монтвідаса та Софію Броммер, українських солістів провідних оперних сцен світу - Зоряну Кушплер, Софію Соловій, Олександра Цимбалюка, Андрія Бондаренка. В багатьох програмах концертів можна буде вперше почути твори Франца Ксавера Моцарта у виконанні німецької піаністки Яри Таль, відомого дуету сестер Анни та Лаури Гандлер та ін.

Слухачів чекає багато сюрпризів, які мають змінити їхнє уявлення про концерти класичної музики. Більшість концертів будуть супроводжуватися візуальними ефектами, інсталяціями, танцювальними перформенсами, деякі з них відбуватимуся під відкритим небом та в приміщенні трамвайного депо. Нагадаємо, із своєрідним прев’ю проекту львів’яни вже мали змогу ознайомитися у грудні минулого року:

«Той факт, що Моцарт-молодший пов'язаний з музичною історію Львова, завжди дивує європейських музикантів та дослідників творчості Моцарта», - наголошує Оксана Линів. Тому на її запрошення одразу відгукнулися експерти австрійської фундації Mozarteum Salzburg, які привезуть раритетні експонати для виставки про життя відомої музичної родини, а також досліджуватимуть життя Франца Ксавера Моцарта у Львові».

З програмою фестивалю можна ознайомитися на офіційному сайті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук