Львівські студенти перемогли на VIII Всеукраїнських судових дебатах з цивільного права

30 жовтня 200910320

29 жовтня завершились VIII Всеукраїнські судові дебати з цивільного права та процесу імені Станіслава Дністрянського, які протягом останніх двох днів проходили у стінах ЛНУ ім. І. Франка. У заході взяли участь 12 команд, зокрема приїхали студенти із Харкова, Києва, Одеси, Чернівців, Острога, Черкас, Донецька та інших центрів юридичної науки. Перемогу здобула команда ЛНУ ім. І.Франка.

Змагання проходили у два етапи – півфінал та фінал. У ході змагань студенти аргументували позиції сторін цивільно-правового спору за наперед заданими обставинами справи. Кожна команда, відповідно до цивільно-правових норм, випробувала сили у ролі позивача та відповідача.

Команди оцінювали умовні судді – викладачі та практикуючі юристи, запрошені організаторами. Критеріями оцінювання були: обґрунтованість, рівень ораторського мистецтва, посилання на законодавство, робота в команді. Цьогоріч суддями фінального етапу змагань були: доцент кафедри цивільного права і процесу, кандидат юридичних наук, суддя Третейського суду Богдан Йосип, радник київського Адвокатського об’єднання «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери», визнаний експерт українського ринку юридичних послуг Стельмащук Андрій, кандидат юридичних наук, адвокат львівської юридичної фірми «УніверСалюс» Винар Любомир Вікторович та доцент, кандидат юридичних наук, керівник Адвокатського об’єднання «Цікало, Домашовець, Оприско» Цікало Володимир Ігорович та інші.

Переможці змагань були нагороджені почесними грамотами. Статус переможця цих змагань вважається дуже престижним серед студентів-правників.

Як повідомив координатор заходу Богдан Демідонт, дебати, як змагання для студентів-правників, дають можливість розкрити свій потенціал, дають поштовх до подальшого вдосконалення своїх знань. Це гарна нагода позмагатися у застосуванні норм матеріального та процесуального права та визначити найкращого. Окрім того, студенти можуть ближче поспілкуватися з видатними науковцями та визнаними практиками.

Довiдка ZAXID.NET

Перші кроки у Львові до запровадження традицій дебатування були зроблені у 1999 році, коли на юридичному факультеті були проведені перші імпровізовані судові дебати між студентами інших ВНЗ Львова. Протягом 2000-2001 років постійно проводилися турніри з судових дебатів між науковими гуртками факультету різного наукового спрямування. В 2002 році були проведені перші Всеукраїнські судові дебати імені Станіслава Дністрянського. Вони були проведені за ініціативою студентів юридичного факультету та за підтримки адміністрації юридичного факультету, дебатного центру у м. Львові та Львівською міською радою.

Варто відзначити, що змагання стали основою, поштовхом для проведення студентських судових дебатів у м. Харкові. Велику роль відіграє і той факт, що Львівська правнича школа стала ініціатором та засновником такого роду змагань серед студентів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук