Львівські театрали запрошують у світ магії на прем'єру вистави «Маленька Баба-Яга»

Головні новини Львова 18.11Марічка Крижанівська, 18 листопада 2015, 16:41 793 0

У Першому українському театрі для дітей та юнацтва готуються до прем'єри вистави «Маленька Баба-Яга» за казкою німецького автора Отфріда Пройслера.

У львівському театрі, за задумом режисера Валерія Коломійця, провели паралелі між казкою Отфріда Пройслера та слов'янською міфологією.

«Розкрили море словників і подивились, що скрізь пишеться, що в українській міфології Баба Яга – предкиня, родоначальниця всіх на світі відьом. Десь вона виступає як дарувальниця, помічниця добрих героїв, десь – зла відьма. А наша маленька Баба-Яга – найперша відьма, від якої підуть наступні покоління, але вона використовує свою магію для добра, а не для зла», – розповіла Олена Баша, заслужена артистка України, перекладач.

Відьомство вимагає чарів, тому на сцені актори вдадуться до фокусів: літатиме мітла, висітиме у повітрі сама героїня.

Світ чарів візуально відтворила у сценографії та костюмах художниця Дарія Зав'ялова.

«Те, що стосується відьом, я пробувала зробити засобами чіткої графіки і в більшості використовуючи чорний колір. А світ людей у нас, натомість, дуже такий простий, схематичний, навіть наслідує естетику простих мультиків», – пояснила Дарія Зав'ялова.

«Цю казку ми назвали для сімейного перегляду. Вона не тільки для дітей, вона цікава буде і батькам. Тому що перед кожною дитиною стоїть певний вибір, куди їй йти, як починати свій життєвий шлях, і батьки це знають. І такий самий вибір між добром і злом стоїть перед Маленькою Бабою Ягою», – розповів режисер-постановник Валерій Коломієць.

Прем'єра вистави «Маленька Баба-Яга» – у неділю, 22 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук