Львівських майстрів звинуватили в творчій імпотенції через пам’ятник Шептицькому

Культура13 грудня 20105751

Львівський архітектор Семен Цимбалюк вважає, що достойного проекту пам’ятника Митрополитові Андрею Шептицькому досі не обрали не тому, що журі важко вибрати найкращу роботу серед багатьох, а тому, що є «певна імпотенція сучасних майстрів».

Про це він заявив 13 грудня під час прес-конференції у Львові.

Коментуючи ідею встановити у місті пам’ятник Митрополитові за ескізами вже покійного львівського скульптора Андрія Коверка, Семен Цимбалюк зазначив, що не можна приймати за основу ескізи авторів, які померли.

"Мистецтво не терпить повторення! Це вже насмішка над автором, прямий плагіат, хоча робота Коверка на сьогодні залишається найкращим скульптурним твором, який присвячений Митрополиту Андрею. Встановлювати сьогодні пам’ятник за проектом Коверка – це те саме, що обрати президентом Грушевського… Те, що упродовж двох турів журі не змогло обрати хороший проект свідчить про певну імпотенцію сучасних майстрів", – сказав Семен Цимбалюк.

Своєю чергою, львівський архітектор Ярослав Климовський наголосив, що категорично проти тих підходів і бачення, яке є зараз щодо спорудження пам’ятника Митрополитові Андрею Шептицькому у Львові.

Коментуючи цю ситуацію, він зазначив: "Немає того рівня, який колись подарували майстри, які творили Львів".

Архітектор наголосив, що скульптура, архітектура – це мистецтво і тому йому "образливо бачити у місті речі, які виникають". Праця багатьох скульпторів та архітекторів, з йог слів, "далеко не є творчою".

Він поінформував, що у приміщенні музею "Тюрма на Лонцького" у Львові відкрилась виставка його альтернативного проекту пам’ятника Шептицькому.

Крім того, він наголосив: "Ми отримано на площі Григоренка пам’ятник Юрію-змієборцю. Сам пам’ятник добрий, добре виконання, але його суть – недобра. Це пам’ятник НКВДистам. Те, де він стоїть і кому присвячений, – я цього як українець не сприймаю", – сказав Ярослав Климовський.

Як інформував ZAXID.NET , ще немає рішення членів журі щодо Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові. У журі кажуть, що жодна скульптура із поданих на конкурс не є достатньо доброю. Тому першого місця члени журі не визначили. Тому серед актуальних ідей – для майбутнього пам’ятника Митрополиту взяти за основу скульптуру Андрія Коверка, що знаходиться у Національному музеї у Львові ім. А.Шептицького.

Також зазначимо, що архітектор Віра Балаж вважає, що до проекту пам’ятника Митрополиту Шептицькому треба підійти скрупульозно. З її слів, найбільш вдале місце для розташування пам’ятника – це сквер навпроти Собору святого Юра (біля корпусу №3 НУ "Львівська політехніка").

"Щодо самої постаті, є різні бачення. Це деліктний момент. Той скульптор, Андрій Коверко (чиє бачення скульптури мають намір використати у пам’ятнику Митрополитові, – ZAXID.NET ) так собі уявив, але це камерний проект. А хтось буде втілювати уже в натуру його думку, це мовентон, тому що автор повинен бути від початку до кінця – хто запропонував, то і виконав в натурі", – сказала Віра Балаж.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук