Правоохоронні органи Львівщини викрили осіб, які організували незаконні схеми відмивання грошей щодо вивезення сміття зі Львова. Слідство з’ясувало, що після закриття Грибовицького сміттєзвалища перевізники ТПВ подавали документи від імені фіктивних підприємств про прийняте та захоронене ними сміття, на підставі чого отримували кошти з міського бюджету міста Львова. Однак, такі послуги фіктивні підприємства не надавали, а перевізники у свою чергу незаконно скидували тверді побутові відходи у незаконних місцях по всій території України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.
Під час розслідування з’ясувалося, що львівські перевізники, які вивозили сміття зі Львова, уклали фіктивні договори про послуги із захоронення відходів з підприємствами в місті Дніпро, які були створені вкінці минулого року.
«Ці підприємства не мали відповідних ресурсів: техніки, полігонів твердих побутових відходів, транспортних засобів, необхідних для захоронення відходів, не володіють нерухомістю та не мають найманих працівників. Засновниками, керівниками та бухгалтерами цих підприємств є особи, які не знали про їх існування, а також особи, які за участь в їх реєстрації отримували грошові кошти», ― йдеться у повідомленні прокуратури.
30 травня слідчі Нацполіції у Львівській області спільно з працівниками спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління Служби безпеки України у Львівській області провели 15 обшуків на території Львівської, Дніпропетровської та Київської областей, за результатами яких викрили осіб, причетних до діяльності фіктивних підприємств, вилучили документацію, печатки фіктивних підприємств, листування осіб, які їх створили та комп’ютерну техніку.
За цим фактом відкрили кримінальнепровадження за ч.3 ст.191 (заволодіння службовими особами шляхом зловживання своїм службовим становищем коштами міського бюджету, які призначені для компенсації додаткових витрат на перевезення твердих побутових відходів), ч.1 ст.205 КК України (фіктивне підприємництво).
Наразі призначено відповідні судові експертизи та вирішується питання щодо повідомлення винним особам про підозру.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що двоє львівських перевізників твердих побутових відходів ТОВ «АВЕ Львів» та ТОВ «Санком» заплатили 2,65 млн грн київській компанії з ознаками фіктивності.