Львівські перевізники ТПВ перерахували ₴2,6 млн фіктивній фірмі, зареєстрованій на пенсіонера

З деяких сміттєвих контейнерів у Львові сміття не вивозять уже місяць

Двоє львівських перевізників твердих побутових відходів ТОВ «АВЕ Львів» та ТОВ «Санком» заплатили 2,65 млн грн київській компанії «Аралія Груп» за вивезення та захоронення сміття. Як повідомляє антикорупційний сайт «Наші гроші. Львів», ця фірма зареєстрована на пенсіонера, який стверджує, що загубив паспорт шість років тому і вперше чує, що є керівником цього підприємства.

Фірма була зареєстрована у серпні 2016 року киянином Вадимом Білозубом. Але менше ніж за місяць підприємство перереєстрували на мешканця села Перемога, що у Вінницькій області. Він же офіційно був і директором, і бухгалтером підприємства.

Пізніше слідчі встановили, що фірма має «ознаки фіктивності». Директор підприємства заявив, що він, «особа пенсійного віку», до заснування фірми не стосунку.

Розрахункові рахунки київська фірма відкрила у Дніпрі. Як встановило слідство, на ці рахунки в період з грудня 2016 по березень 2017 прийшло 2,65 млн грн. Всі ці кошти надійшли «за надання послуг по захороненню сміття» лише від двох львівських фірм – ТОВ «АВЕ Львів» та ТОВ «Санком». Пізніше, «Аралія Груп» перерахувала ці кошти різними сумами на рахунки восьми підприємств, діяльність яких в основному пов’язана з будівництвом.

Як йдеться у статті «Прихований сморід» «Наших грошей. Львів», основним видом діяльності «Аралії Груп» є «надання в оренду нерухомого майна». Послуги з захоронення твердих побутових відходів у видах діяльності відсутні. Також фірма не володіє місцем для захоронення сміття, не має найманих працівників, транспортних засобів, складських приміщень чи земельних ділянок.

«Вказані обставини свідчать про ознаки фіктивності ТОВ «Аралія Груп», а відповідно господарські відносини ТОВ «АВЕ Львів» та ТОВ «Аралія Груп» також можуть бути фіктивними і здійснюватися з метою заволодіння бюджетними коштами, які виділялися із міського бюджету міста Львова, шляхом проведення безтоварних операцій та конвертування безготівкових коштів у готівку», – зазначають у матеріалах кримінальної справи слідчі прокуратури Львівської області.

У матеріалі «Наші гроші. Львів» також йдеться про ще одну фіктивну компанію «Крас Інвест», яка була зареєстрована за місць до трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі. Як йдеться у відповіді ЛКП «Львівспецкомунтранс» на інформаційний запит «Наших грошей» підприємство шукає перевізників у телефонному режимі, не проводячи конкурсів та тендерів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук