Львівський гурт «Курбаси» підкоряв Європу народною піснею

Головні новини Львова 27.04Марічка Крижанівська, 27 квітня 2016, 18:45 1039 0

Львівський театральний гурт «Курбаси» повернувся з гастрольного турне Європою. Дали 16 концертів у містах Західної Німеччини та Брюсселі.

Гурт «Курбаси» Львівського театру імені Леся Курбаса, а ще музиканти Всеволод Садовий та Артем Каменков упродовж квітня гастролювали в Німеччині на фестивалі «Клангкосмос».

Організація «Аlba Kultur» щомісяця запрошує до Німеччини колективи різних країн з етномузикою. Цьогоріч у програмі – Україна, Фінляндія, Перу та інші.

Львівські «Курбаси» презентували українську культуру обрядовими народними піснями.

«Фактично наша програма відкривалася весільними піснями. І друга частина – це купальські пісні і одна колядка, якою ми закінчували програму. А коли нас люди просили "на біс", то ми співали "Древо"», – розповіла солістка гурту «Курбаси» Наталка Рибка-Пархоменко.

Співали у театрах, концертних залах і церквах Дюссельдорфа, Кьольна, Бонна та інших міст, а ще виступили у брюссельському театрі Мольєра.

Заряджали прадавньою енергетикою не лише публіку, а й себе, бо ж за 21 день відспівали 16 концертів.

«Коли в нас було дуже багато концертів і здавалося, що сил вже немає, а тут треба виходити на сцену, то пісня нас сама включала, от ніби, в ній така сила є, ресурс, енергія закодована», – зізналася солістка гурту «Курбаси» Марія Копитчак.

Їх слухала українська діаспора із сльозами на очах, але було й чимало іноземців, які сприймали пісні не за змістом, а на рівні емоцій. Дивувалися, що у нас ще збережені обряди.

«Були такі моменти, коли в Мюнстерській консерваторії студентка підійшла зі сльозами на очах і каже: ми вже втратили цю всю традицію. Чи у вас ще зараз одружуються з цими піснями? Ми кажемо: насправді, статистика дуже мала, але люди до цього мають великий порив і воно все-таки може берегтися», – додала солістка гурту «Курбаси» Мирослава Рачинська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук