Львівський гурт «Lemko Bluegrass Band» поєднав кантрі з лемківськими піснями

Головні новини Львова за 09.07Марічка Крижанівська, 9 липня 2015, 16:29 1623 0

Кантрі по-лемківськи. У Львові є унікальний гурт «Lemko Bluegrass Band», чи не єдиний в Україні, який грає лемківські, гуцульські та галицькі пісні у стилі американського кантрі, зокрема в напрямку блюграс.

Львівські музиканти зібралися разом у гурт «Lemko Bluegrass Band», або просто LBB, майже 3 роки тому. Кожен з них до того займався фольковою музикою, але згодом надумали її осучаснити. Так народилося унікальне поєднання: лемківські і гуцульські пісні з музикою кантрі.

«Ми вирішили ту нашу спадщину: лемківську чи карпатську музику подати під призмою іншої, більш популярної подачі, може, естрадової, американської, такої універсальної для усього світу», – розповів вокаліст і гітарист гурту LBB Ростислав Татомир.

Музиканти з LBB переконують, це лише на перший погляд кантрі і лемківська музика непоєднувані. Насправді між ними є історичний зв`язок.

«Ми відтворюємо таку історично достовірну ситуацію, коли на хвилі еміграції музиканти з Лемківщини, Бойківщини потрапляли в США, Канаду і стикалися з феноменом звукозапису, якого тут не було. Відповідно, вони привозили весь багаж своїх мелодій і, працюючи з місцевими музикантами, теж черпали від них», – зазначив мелодеоніст гурту LBB Всеволод Садовий.

Блюграс – це гілка кантрі, корені якої сягають в ірландський, шотландський та англійський традиційний мелос. У блюграсі використовують лише акустичні неелектронні інструменти. У львівських хлопців також усе наживо, навіть додали екзотику: бузукі, банджо і скрипку-трубу.

«Скрипка-труба звучить як патефон. Що мені подобається в цьому інструменті, коли грати на ньому з іншими мідними духовими, він трохи зливається в металічний звук і дає таку оркестрову пачку», – додав скрипаль гурту LBB Маркіян Турканик.

Найближчий концерт «Lemko Bluegrass Band» – за місяць в Ужгороді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук