Львівський художник Ігор Гапон святкує 55-річчя персональною виставкою

Головні новини Львова 06.11Марічка Крижанівська, 6 листопада 2015, 17:46 911 0

До свого 55-річчя львівський художник Ігор Гапон відкрив персональну виставку живопису у Нацмузеї ім. Андрея Шептицького.

Уже тридцять років щоліта Ігор Гапон їздить малювати у гуцульське село Криворівню, яке колись було курортною меккою для Івана Франка, Михайла Коцюбинського, де написано і знято «Тіні забутих предків». А нині продовжувачем традицій класиків є львів’янин Ігор Гапон. Чимало своїх картин він намалював у місцевій хаті, де мешкав Іван Франко.

«Коли мої друзі пленерні бачать мої натюрморти або портрети гуцулок, які намальовані в цій кімнаті, вони просто вражені, кажуть: ти щаслива людина, ти маєш можливість малювати в такому місці. Криворівні я не зраджую, я там кожен рік. Криворівня – це святе», – розповів Ігор Гапон.

Ігор Гапон скромний чоловік, ніколи не згадує про свої здобутки, хоча має їх чимало. Він малював ікони до старовинної церкви у Криворівні, добрий іконописець, пленерист та портретист.

«Криворівню передати в такій барвній палітрі є не так легко, вона підкоряється і відкривається не кожному. І, напевно, тільки людина, яка справді є залюблена в цю місцевість, яка відчуває її і серцем і душею, може передати її настільки барвисто, правильно і духовно, як передає її у своїх творах Ігор», – охарактеризувала творчість художника Оксана Біла, заступник директора Нацмузею ім. А. Шептицького.

На цій виставці Ігор Гапон демонструє прогрес у творчій манері за останні п’ять років у пейзажах, натюрмортах і портретах.

«Цей художник належить до невеликої когорти митців, які упродовж творчого шляху не зраджують своєму стилю, не купуються на комерціалізацію мистецтва. Художник Гапон не є для тих, хто хоче бачити в живописі якийсь епатаж чи авангардні трюки. Він є живописець для гурманів», – додав доктор мистецтвознавства Ростислав Шмагало.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук