Львівський художник Михайло Безпальків святкує 80-річчя ретроспективною виставкою

Головні новини Львова 06.03Марічка Крижанівська, 6 березня 2019, 18:17 548 0

Художник-класик Михайло Безпальків у четвер, 7 березня, відкриє масштабну персональну виставку у Національному музеї ім. А. Шептицького у Львові. Заслужений діяч мистецтв покаже своє малярство від найдавніших робіт аж донині.

До своєї великої мрії стати художником Михайло Безпальків йшов довгі роки. Був і бульдозеристом, і старшиною у війську, але у вільний час малював.

«Коли я працював на бульдозері, ввечері я ходив в художню студію Харківського електромеханічного заводу три рази на тиждень після роботи», ‒ розповідає Михайло Безпальків.

А потім аж за третім разом вступив у Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва, обрав спеціалізацію ‒ моделювання одягу і все через один стильний костюм.

«Мій вуйко тут, у Львові, пошив мені дуже цікавий костюм, були дуже вузькі штани і то були так звані «стиляги», це були 50-ті роки. І я ходив в тому костюмі, а патрулі комсомольці ходили і обрізали штани, хто мав вузькі. Але на мене натрапили комсомолки і тим дівчатам дуже сподобався мій одяг, тому мені штанів не обрізали. Так я і обрав собі спеціалізацію», ‒ згадує художник.

Та попри те, що все життя пов'язав з моделюванням одягу, Михайло Безпальків малює живопис і графіку. Його називають художником-інтелектуалом. І ці філософські твори зараз пропонує побачити на виставці. Із свого раннього автор демонструє портрет сторічного діда з Косова. До нього Михайло Безпальків їздив на практику зі своїми студентами. Старенький стверджував, що мав 9 дружин і ще, начебто, пам'ятав Гарібальді.

«Ми років 10 до нього приїжджали, ставили намети і старий завжди приходив до нас і розповідав, приносив кулешу», ‒ розповідає художник.

Михайло Безпальків вивчав Україну з байдарок, у мандрівки завжди брав зі собою етюдник, дещо із подорожей приніс на виставку.

«Я 42 рази був на байдарках. Нема такої річки в Україні, щоб я там не був. Це знання великі, це пізнання краю нашого, які цікаві ці наші річки!», ‒ ділиться враженнями автор.

Втім, у центрі його творчості завжди ‒ людина, проста, доля якої залежить від великих імперій.

«У Михайла Безпальківа дуже загострене ставлення в творчості до особи людини. Напевно, люди, які прийдуть оглядати цю виставку, десь збоку побачать і своє відображення, своє бачення світу у роботах художника», ‒ додає директор Нацмузею Ігор Кожан.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук