Львівський художник Орест Манюк малював Помпеї і Везувій

Головні новини Львова 04.12Марічка Крижанівська, 4 грудня 2015, 19:54 859 0
дивіться також

Художник Орест Манюк відкрив персональну виставку живопису. На ній демонструє пейзажі з околиць Везувія, Помпей і Неаполя.

Він малював античні Помпеї, смертоносний вулкан Везувій, жвавий Неаполь і бурхливе Середземне море.

«Важко усвідомити, що це було кілька тисячоліть тому, що ти про це у книжці читав, а тут ходиш там, де колись ходили патриції. І було бажання  малювати, тому що завжди, як я їду в якісь інші міста, то з собою беру етюдник», – розповів Орест Манюк.

За місяць творчої подорожі художник встиг створити з три десятки картин. Шукав ракурси, звідки малювали славнозвісні Моне і Труш.

«Я вже давно мріяв потрапити десь в Італію, помалювати там, де колись Марке малював, у Неаполі – Клод Моне, звідки Труш творив. І от нарешті ця мрія збулася», – додав митець.

Тепер свої творчі пошуки показав львівській публіці на персональній виставці у кав’ярні «Соната».

Орест Манюк – яскравий представник львівської школи живопису. У своїй імпресіоністичній манері він все ж вміє бути різним, змінюватися залежно від теми і локації. Одними барвами художник втілює на полотні Карпати чи Львів, іншими – Лондон та Париж. Але Італію і Середземномор'я він зображає уже у зовсім інших кольорах. 

«Живопис Ореста Манюка можна назвати кольорописом – так віртуозно він володіє барвами. Мабуть, йому потрібні були ці поїздки в Італію, в Середземномор'я, де його картини стали свіжішими і незважаючи, що художник зріє, а кольори стають світліші, свіжіші, картини стають наповнені повітрям, набагато вільніші у своєму трактуванні», – пояснила мистецтвознавець Олена Кіс-Федорук. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук