Львівський художник Віктор Стогнут відсвяткує ювілей виставкою найкращих пейзажів і натюрмортів

КультураМарічка Крижанівська, 11 квітня 2018, 18:11 537 0

Віктор Стогнут відкриє персональну виставу у львівській галереї «Мадам Пальмгрен» у суботу, 14 квітня. Експозиція триватиме упродовж місяця.

З нагоди свого 60-річчя Віктор Стогнут виставить у галереї «Мадам Пальмгрен» більше 30 живописних робіт за останні два роки. Вибрав найкраще, а до себе художник вельми вимогливий.

«Не всі роботи можуть бути виразні. Ну скільки художник може зробили за рік? Ну три роботи зробити може добрих, ну чотири, ну нехай п'ять максимум», ‒ ділиться думками Віктор Стогнут.

Цей митець ‒ пленерний художник. Тому найчастіше його можна зустріти з мольбертом просто неба десь у горах чи між квітучими деревами.

«Що таке пленер? Це підказка, тобі природа підказує, що ти маєш намалювати. Ти собі може вдома сидіти і придумувати, що хочеш намалювати, але вдома то ніколи не буде зроблено так, як на природі», ‒ додає художник.

Він передовсім майстер класичного пейзажу, портрету і натюрморту, який будує місток із українськими класиками кінця XIX століття. Має відчуття півтонів і світло-тіні. Пан Віктор любив малювати Крим, але після анексії півострова відкрив для себе мальовниче Закарпаття.

«На Закарпатті малював річку Ужок, яку всі закарпатські художники малювали. А ще там є такі колоритні села, настільки не зіпсовані цивілізацією», ‒ зізнається митець.

Але найбільше задоволення художник отримує від найближчої природи наших країв, під самим Львовом, тому багато років малює береги річки Щирка.

«В одних місцях вона в'ється серед полів, в іншому вона вже серед пагорбів, а там дивишся, вона між верби йде, і вона настільки там гарна, що хочеться там жити», ‒ розповідає Віктор Стогнут.

Але художник залишається вірним і львівським Карпатам, тому на виставці покаже й пейзажі із Славського і околиць.

На свою виставку у галерею «Мадам Пальмгрен» радить приходити кілька разів, бо він змінюватиме експозицію щоразу новими картинами упродовж місяця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук