Львівський коваль створює рухомі скульптури

КультураОксана Сенишин, 24 лютого 2016, 20:00 2130 0

Молодий львівський коваль Роман Іватьо оздобив своїми металевими скульптурами значну частину старого міста. У його доробку є навіть нюрнберзька діва, пояси вірності та рукав для злодія.

Ковалю тільки третій десяток, а за плечима – чимало кованої скульптури, що оздоблює фасади центральних будинків міста та інтер'єри концептуальних кав’ярень. Доробки Романа – як кількаметровий дракон на одному з будинків – захоплюють. Деякі – як трамвайчик на цьому ж фасаді – навіть рухаються.

«Це є, по суті, два ДЕПО. Між ними – рейки і їздить старовинний трамвайчик від ДЕПО до ДЕПО. Тут я та друзі зустрілися з роботою не тільки металевою, а й технічною. Бо в трамваї, всередині, мусив стояти цілий механізм, який спричиняє рух, автоматично спрацьовує, запускається в певній годині. Тобто доводилось вивчати і електрику, і механіку», – розповів коваль.

Хлопець мріяв малювати, тому свого часу вступив до Львівського коледжу імені Труша, згодом й Академії мистецтв. Однак вивчився на кафедрі художнього металу. І закохався у цю професію. Від 15 років підзаробляв ковалем у різних майстернях – задля кишенькових грошей. Тепер же створив навіть 6-метрового робота-трансформера, що оздоблює одну з кав'ярень міста. Цей робот – свідок того, що Романове ковальство плавно перейшло ще й у слюсарську роботу.

«На голові у робота – кабіна від «горбатого запорожця», між ногами – справжня турбіна від реактивного літака, а стоїть робот на гусеницях. Було завдання таке: «В нас є турбіна від реактивного літака навчальна – давайте придумаємо робота», – поділився спогадами Роман Іватьо.

Хлопець береться й за реставрацію ретроавтомобілів. BMW 1937 року випуску не лише дав нове життя, а й запхав його з друзями до кафешки.

«Запхали всередину закладу на другий поверх, де дверні пройоми не більші за 80-90 см. Тобто фізично автомобіль запхати в ті пройоми неможливо. Відповідно, цей автомобіль реставрували з розрахунком, щоб його можна було розібрати і зібрати весь кузов там, на місці», – розповів Роман.

А хочете трішки експерименту? Є в ковальському доробку навіть відтворені музейні експонати періоду інквізиції: нюрнберзька діва, пояси вірності та рукав для злодія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук