Львівський митець Степан Андрусів запрошує на першу персональну виставку «Кераміка»

Митець презентує роботи, створені за останні чотири роки

Головні новини Львова 06.02Оксана Сенишин, 6 лютого 2018, 16:51 653 0

У свої шістдесят кераміст Степан Андрусів влаштував першу персональну виставку. В Етнографічному музеї. І символічно презентував на ній близько шістдесяти своїх доробків.

Потяг до кераміки у пана Степана ще з дитинства. Хоча він і малював, і випалював дерево, і вишивав рушники. Та, як малим приїжджав до тітки у село пасти корови, ходив до потічка і з глини ліпив фігурки. Висушував їх на вікні. Та й старший двоюрідний брат – Василь Боднарчук, що тоді вчився на кераміста в Косові – був прикладом.

«Коли роблю пласти з шамотної маси, розкачую матеріал, як тісто. Тож завжди у жінок і дівчат виникають питання, чи я вдома ліплю вареники, бо так гарно тісто розкачую. Ну, дійсно, процес такий подібний, як для вареників», – розповів кераміст Степан Андрусів.

Творить він у Академії мистецтв, де колись навчався. Тут дотепер і працює, ще з 1986 року. За понад тридцять років виріс із учбового майстра до приват-доцента кафедри. І лише цьогоріч друзі й колеги, після десяти років вмовлянь, підштовхнули митця показати доробки ширшій аудиторії.

«Трохи навіть мене штрикали. І не було куди подітися. Треба було встати і сказати: Все, робимо виставку!» – зазначив митець.

Під час відкриття у трьох залах музею – яблуку ніде впасти. Степан Андрусів презентував доробки за останні чотири роки. У своїй кераміці він використовує солі металів, соляні оксиди. Лаконічні роботи мають глибокий зміст. До прикладу, цикл «КолоКола» – про зміни пір року, працю на землі, оду життю, а цикл «Силуети» переходить у «Тайну вечерю». І кожен може у цьому силуеті впізнати себе біля Господа.

«Я би хотів, щоби світ жив у коханні, в мирі, в достатку. І щоб менше було якихось катаклізмів. Були і в мене кілька робіт пов’язані з Чорнобилем. Але зараз я намагаюся від того відійти, бо саме життя є важке, для чого ще й творити таке?» – підсумував пан Степан.

Роботи митця зберігаються у приватних колекціях в Польщі, Бельгії, Росії. А також у Музеї гончарства в Опішні, прикрашають різноманітні інтер’єри. Що ж до виставки, то доробки Степана Андрусіва можна буде оглянути до 2 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук