Львівський митець відкрив виставку рефлексій про Майдан і події на сході

Головні Новини за 21 жовтняОксана Сенишин, 21 жовтня 2014, 19:02 0

Львівський іконописець Андрій Винничко запрезентував виставку своїх рефлексій про Майдан, на якому був сам, та про теперішню війну та об’єднав їх назвою-цитатою зі співу чину освячення Дарів Божественної Літургії Івана Златоустого – «І всіх, і все». За його словами, ця цитата є свідченням того, що Богу милі не лише святі, а кожен, кожен з його полотна «Холодна вода».

«З маси людей мусить знаходитися той відважний, хто перший зробить крок у холодну воду. Тому та назва виникла природно. Бо той чоловік, як і відважний майданівець, долає страх і йде в холодну невідомість», – уточнив митець.

Андрій Винничко свого часу закінчив коледж декоративного і прикладного мистецтва імені Труша, згодом Академію мистецтв. Працює у станковому і монументальному малярстві, пише й ікони. І вони в нього – намолені, як зауважив настоятель храму Климентія Шептицького отець Севастьян Дмитрух. «З приємністю заходжу до них додому, до Андрія та Оксани Винничків. Але насамперед я відразу хочу йти до них наверх, де вони мають свою майстерню. І там чуюся розкішно, добре і щасливо, коли я бачу ті всі твори, які вони виготовляють», – додав отець.

А ще Андрій Винничок розписує церкви. Іконописець Остап Лозинський зауважив, що всі роботи митця – правдиві, як і сам автор: «Те, що він «говорить на полотнах», – це є виняткова правда. Ніколи не прикриває нічого, не обманює. Для людей, які це відчитають, це може дати багато поживи для розуму».

Роботи Андрія Винничка можна оглянути в галереї «ІконАрт».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук