Львівський підприємець Йосип Дудич, який домагався скасування містобудівних умов та обмежень на будівництво сміттєпереробного заводу, звернувся до Вищої ради правосуддя з скаргою на суддю Львівського окружного адмінсуду Олександра Сасевича. Під час засідання Другої дисциплінарної палати 8 лютого йому відмовили у відкритті справи.
Як розповів ZAXID.NET Олександр Сасевич, у жовтні 2020 року він, як суддя Львівського окружного адміністративного суду, розглядав справу за позовом Йосипа Дудича до виконкому Львівської міськради. Йосип Дудич хотів скасувати містобудівні умови та обмеження щодо будівництва сміттєпереробного заводу, однак суддя йому відмовив.
Львів'янин Йосип Дудич є приватним підприємцем, який займається електромонтажними роботами. Учасник АТО, у кінці 2019 року Львівська міськрада виділила йому та ще 151 бійцю по 100 тис. грн матеріальної допомоги.
Під час розгляду справи Йосип Дудич кілька разів подавав клопотання про відвід судді Олександра Сасевича начебто через його упередженість. Серед аргументів Дудича було зокрема те, що суддя перебуває на квартирному обліку у Львівській міськраді і це «вказує на його матеріальну зацікавленість», а також те, що серед його друзів у Facebook є начальниця юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич та тодішній секретар міськради Анатолій Забарило. Скарги про відвід судді були відхилені.
Дослідивши матеріали справи, 9 жовтня 2020 року Олександр Сасевич вирішив відмовити у задоволенні позову Йосипа Дудича та відмовив у скасуванні містобудівних умов та обмежень на проектування сміттєпереробного заводу.
Йосип Дудич також звернувся зі скаргою на Олександра Сасевича до Вищої ради правосуддя з вимогою відкрити щодо судді дисциплінарну справу. Однак Друга дисциплінарна палата 8 лютого 2021 року відмовила у відкритті справи.
«Доказова база цієї справи у більшості полягала у процесуальних питаннях, які були предметом розгляду у судових засіданнях. Вища рада правосуддя розглядає питання етики судді, питання доброчесності, порушення дисципліни суддею, його поведінки. Процесуальні питання, тобто незгода з судовим рішенням, процесуальними діями, це є предметом оскарження у процесуальному порядку. Тобто якщо була незгода з моїм рішенням, воно оскаржується в апеляційному порядку, але це не може бути предметом розгляду Вищої ради правосуддя», – пояснив ZAXID.NET Олександр Сасевич.