Суд розблокував будівництво сміттєпереробного заводу у Львові
Львівський адмінсуд вдруге відмовив у розгляді позову про заборону будівництва комплексу на вул. Пластовій
Львівський окружний адміністративний суд 9 жовтня відмовив у задоволенні позову львів’янину Йосипу Дудичу, який вимагав скасувати містобудівні умови та обмеження, видані виконкомом Львівської міськради на будівництво сміттєпереробного заводу.
Як повідомила прес-служба ЛОАС, окремо також скасували заходи забезпечення позову, які забороняли подальше планування та будівництво заводу.
Нагадаємо, 29 січня Львівський окружний адміністративний суд призупинив рішення виконавчого комітету про затвердження містобудівних умов та обмежень на будівництво сміттєпереробного комплексу. 8 квітня апеляційний суд залишив цю ухвалу без змін.
Позивач – львів'янин Йосип Дудич, приватний підприємець, який займається електромонтажними роботами. Учасник АТО, у кінці 2019 року Львівська міськрада виділила йому та ще 151 бійцю по 100 тисяч гривень матеріальної допомоги.
За словами адвоката Дудича Андрія Петришина, позивач проти будівництва сміттєпереробного заводу на очисних спорудах, натомість не проти такого комплексу за межами населеного пункту на допустимій відстані для життя і здоров’я людей.
22 квітня адмінсуд закрив цю справу, не задовольнивши позов, і скасував обмеження на будівництво. Відтак Йосип Дудич подав апеляційну скаргу, яку апеляційний суд задовольнив на початку липня, і повернув справу на повторний розгляд у окружний адміністративний суд. Тепер справу знову закрито.
Сміттєпереробний комплекс у Львові мають збудувати на вулиці Пластовій поруч очисних споруд «Львівводоканалу». Проект сміттєпереробного заводу пройшов комплексну державну експертизу та отримав позитивний висновок. Потужність майбутнього заводу, яка має забезпечити потреби міста – 240 тис. тонн відходів на рік при двозмінній роботі. Частка залишкових відходів у цьому комплексі становитиме не менше 30%.
Додамо, що на Пластовій уже працює компостувальна станція органічних відходів. Там накопичують компост, який утворився від харчових і садових відходів. У серпні ЛКП «Зелене місто» уже передало приватній агрокомпанії «Західний Буг» 80 тонн компосту.