Львівський скульптор Ярослав Мотика створює портрети відомих українців

Головні новини за 14.07Марічка Крижанівська, 14 липня 2015, 21:52 988 0

Ярослав Мотика, лауреат Шевченківської премії, окрім монументальних робіт, створює портрети відомих українців.

Авторству Ярослава Мотики належать пам'ятники Незалежній Україні у Буську, Євгену Коновальцю у Жовкві, Тисячоліттю хрещення України-Руси у Бельгії та інші.

«Із останніх робіт – проект Покрови Божої Матері, яка мала бути біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці у Львові, на Личаківській. Кілька років тому був конкурс, на нього автори подали 14 проектів і якось мій вийшов на перше місце. Та через брак грошей пам'ятник так наразі і не встановили», – розповів скульптор. 

Окремий пласт творчості Ярослава Мотики – портрети відомих українців. Оком митця він побачив художників Романа Сельського, Івана Марчука, Володимира Патика, героя України Бориса Возницького.

«Цікавий випадок якось стався. Легендарний директор Львівської Галереї мистецтв Борис Возницький і народний артист Максимчук несподівано привели до мене у майстерню письменницю Ліну Костенко. І кажуть: ось маєш, виліпи її. Я так втішився нагоді, основні риси схопив і потім вже без неї закінчив», – ділиться враженнями Ярослав Мотика.

Зараз у майстерні Ярослав Мотика творить одразу кілька портретів львівського художника Михайла Демця і професора, народного художника України Любомира Медведя.

Твори Ярослава Мотики уже потрапили у фонди найкращих музеїв України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук