Львівський суд дозволив продавати алкоголь в кіосках

Антимонопольний комітет успішно оскаржив ухвалу міськради про заборону продажу алкоголю в МАФах

ЕкономікаН.О., 4 травня 201619110
Львівський суд дозволив продавати алкоголь в кіосках
Досі продаж алкоголю в кіосках був заборонений

Господарський суд Львівської області дозволив продавати алкогольні напої в кіосках. Про це свідчить рішення суду від 18 квітня 2016 року. На думку судді Степана Коссака, низка пунктів ухвали міської ради, яка була прийнята ще у 2011 році, обмежує права певного кола підприємців, а відтак порушує закон про економічну конкуренцію.

«Львівська міська рада створила групі суб'єктів господарювання, родовою ознакою яких є здійснення господарської діяльності з торгівлі алкогольними напоями у тимчасових спорудах торговельного призначення, несприятливі умови господарської діяльності порівняно з суб'єктами господарювання - конкурентами, що здійснюють господарську діяльність з торгівлі алкогольними напоями у постійних спорудах торговельного призначення, що свідчить про порушення Львівською міською радою законодавства про захист економічної конкуренції», - йдеться в рішенні суду.

Нагадаємо, 15 грудня 2011 року Львівська міська раду прийняла ухвалу №1000 «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Львова». Згідно з нею, у Львові заборонили продавати алкогольні напої в кіосках, а дозволили лише в стаціонарних магазинах. Цією ж ухвалою тоді обмежили час продажу алкоголю.   

Ухвала ще на момент її прийняття викликала неоднозначне сприйняття. Наприклад, тогочасний керівник львівської податкової Віталій Пекарчук, стримано відмежовувався від оцінок. «Втягуватися в боротьбу, яка розгорнулася навколо цього питання, ми не хочемо, відверто кажу», - коментував він у грудні 2011 року.

В кінці 2015 року Антимонопольний комітет України звернувся до Львівської міськради з поданням про скасування ухвали, як такої, що «прийняте поза межами відповідних повноважень», проте депутати не підтримали подання АМКУ, юристи якого у лютому 2016 році звернулись до суду.

У квітні 2016 вісім пунктів ухвали були скасовані судом. Суд залишив в силі часове обмеження торгівлі алкоголем, натомість скасував обмеження щодо місць його продажу. Заборонено також здійснювати перевірки з метою контролю за виконанням ухвали та притягувати підприємців до відповідальності.   

У Львівському територіальному відділенні Антимонопольного комітету виграну справу коментувати не захотіли. Прес-секретар комітету Марія Шаповал заявила, що на даний момент людина, яка займалась цією справою відсутня.   

У Львівській мерії вже готують апеляцію на таке рішення Господарського суду.  Наразі рішення Господарського суду ще не набуло чинності, тож ухвала про заборону продажу алкоголних напоїв у кіосках Львова і досі чинна. Відповідне рішення щодо цього питання за позовом міськради прийме апеляційний суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук