Львівський театр «І люди, і ляльки» започатковує дорослий репертуар

Головні новини Львова 30.10Марічка Крижанівська, 30 жовтня 2015, 17:27 529 0
дивіться також

У суботу, 31 жовтня, у театрі «І люди, і ляльки» влаштують прем'єру вистави «Еклезіаст» за біблійними текстами Книги Еклезіаста. Цією постановкою театрали започатковують репертуар для дорослого глядача.

Для вистави «Еклезіаст» художник Євген Дуля створив рухомі ляльки, у яких хотів натякнути на скульптури Йоана Георга Пінзеля.

«Механізм для руху ляльок довелося вигадувати самим. Коли створювали руку, то це уже було реальне ноу-хау, захотілося зробити більш складні жести, які актори могли б виразити», – розповів художник Євген Дуля.

«Усе марнота й гонитва за вітром». «Нема нічого нового під сонцем» – цим афоризмам біблійного проповідника Еклезіаста уже понад 2 тис. років. Та в нинішньому театрі режисер Олексій Кравчук захотів подати ці істини так, щоб вони були зрозумілі сучасному глядачеві.

«Еклезіаст» ми називаємо не виставою, а містерією чи навіть часом для пошуку себе. Ми говоримо про момент заглиблення в себе. Бо ми все дуже добре вміємо робити в житті: ми можемо бути добрим чоловіком, жінкою, актором, директором, але ми забуваємо, хто ми, що ми», – пояснив режисер.

Актори апелюють швидше не до розуму, а до емоцій глядача, тому у виставі багато візуальних і звукових ефектів, пісень і багатоголосся.

«Вдалося підібрати дуже різноманітні пісні: від духовних кантів, «Маріє, Діво, радуйся», це такий псалом богородичний, до поминальних пісень. Є народні пісні, є і авторські, народні літературного походження, наприклад на слова Олеся», – додала музичний режисер Людмила Зборовська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук