Перший театр виграв конкурс Британської ради на постановку вистави «Pentecost». Її прем'єра ‒ 15, 16 та 29 червня. Напередодні першого показу актори влаштували перформанс у LEM-Station.
У роботу режисерка Лариса Діденко взяла п'єсу британського автора Девіда Едгара. Він написав її під впливом Югославської війни. У закинутій балканській церкві знаходять фреску, і це спричиняє гостру дискусію, піднімає багато тем, близьких нинішнім українцям: біженці, тероризм, розбрат. У виставі не лише ставлять питання, а й дають відповіді.
«Ми шукали, як передати багатоголосся світу, про те, що кожен голос важливий. І коли є різні культури, дуже часто виникає зіштовхування, конфлікт, тому що ми не розуміємо одні одних. І на це питання є відповідь: є мова, яка універсальна для всіх ‒ це мова мистецтва, це мова музики, яку розуміють всі, це мова любові», ‒ розповідає режисерка Лариса Діденко.
Тому музики у виставі буде багато: різними мовами, на мотиви різних етносів. Її актори виконали на перформансі.
У сценографії художник Богдан Поліщук обіцяє несподіванку. Із зони комфорту виведуть глядачів, їм облаштують місця не лише у залі на кріслах, а й на риштуваннях та незвичних конструкціях, щоб відтворити атмосферу церкви, де відбувається ремонт.
«Хто більш класичний і тяжіє до крісла, то звичайно, можна буде сісти на сцені у крісло, а хтось зможе полізти іще нагору, на якісь такі конструкції. Це відчуття порожнечі під ногами, відчуття висоти має впливати на глядача», ‒ пояснює художник Богдан Поліщук.
На постановку Перший театр отримав грант від Британської ради. Це буде друга вистава в українсько-британській співпраці з цим театром, першою стала «Аліса».
«Це вперше в історії Британської ради, коли один і той самий театр, причому державний, подав дві заявки і обидві виграли. Так що ми з Британською радою можемо вже хвалитися разом», ‒ додає Юрій Мисак, директор і художній керівник Першого театру.