Львівський театр виграв конкурс від Британської ради на постановку вистави «Аліса»

Прем'єра у Першому театрі відбудеться 16 і 17 лютого

КультураМарічка Крижанівська, 28 січня 2019, 15:14 555 0

Перший театр виграв конкурс від Британської ради, наслідком стане постановка вистави «Аліса» за твором Льюїса Керрола. Для спільної роботи до Львова приїхала британська режисерка Джульєт Форстер.

Над «Алісою» у Першому театрі працюють тільки жінки. Там жартують: єдиним чоловіком буде автор тексту Льюїс Керрол. Львівську «Алісу» ставить режисерка з Харкова. Ірина Ципіна бачить подорож головної героїні як пошук себе.

«Ми придумали, що Аліса стрибає у кролячу нору – це ніби вона стрибає углиб себе і всі ті чудовиська, всі страхи, перепони, які вона там зустрічає, це ніби є її внутрішній світ і вона прагне до того, щоб віднайти себе справжню», – пояснила режисерка Ірина Ципіна.

«Це про те, що людина у цьому світі є особистість і вона має право бути тим, ким вона хоче, навіть попри те, що суспільство намагається диктувати свої правила», – додає виконавиця ролі Аліси Наталія Алексеєнко.

Порадами приїхала поділитися британська режисерка Джульєт Форстер.

«Із тих ескізів, які подавали на конкурс, я зрозуміла, що вистава буде дуже видовищна, поєднає різні форми мистецтва. Для мене, як британської режисерки, цікава така мультидисциплінарність. Тому я чекаю на кінцевий результат, коли постане унікальне дійство», – поділилася думками Джульєт Форстер.

У цій постановці поєднають театр тіней, театр ляльок, проекцію, пластичні елементи. Щоби стерти межу між реальністю і уявним світом. А звідти з'являються і складніші завдання для всього колективу. Художниця, режисерка, актори, технічні працівники – усі разом мудрують, як втілити на сцені фантазії Льюїса Керрола.

«Вже який день у нас йде неймовірна дискусія з приводу того, як має надуватися жаба. Це технічне питання, як це не смішно, воно зараз стоїть у нас на порядку денному», – зізнається головна художниця театру Дарія Зав'ялова.

На постановку «Аліси» Перший театр виграв 50 тис. грн у конкурсі Британської Ради і стільки ж для наступної вистави «П'ятидесятниця». Допомагають британці і з творчими питаннями, і з авторськими правами.

«Оцінюють цей конкурс 6 людей: три з України, а три з Великобританії. І проект зосереджений на тому, щоб сприяти розвиткові креативного і чогось нового у сфері театру», – розповів координатор мистецьких програм Британської Ради Кирило Краснокутський.

«Із трьох призових місць ми отримали два. В досвіді Британської ради такі випадки вперше. Тобто Перший театр вперше в досвіді Британської ради виграв одразу дві заявки», – додав Юрій Мисак, художній керівник Першого театру.

Прем'єра «Аліси» – 16 і 17 лютого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук