У львівському театрі вперше поставили виставу про молодого Мазепу

КультураЄвген Кравс, 29 грудня 20186421
П'єса розповідає про 30-річного Мазепу, який є пажем польського короля

У суботу та неділю, 29-30 грудня, у Національному театрі ім. М. Заньковецької у Львові пройдуть прем'єрні покази вистави «Мазепа» за драмою Юліуша Словацького у постановці Федіра Стригуна.

Вистава «Мазепа» Стригуна, який і сам колись грав роль Івана Мазепи – сміливий експеримент. Герої польського класика в стилізованих осучаснених костюмах, Мазепа ще ані не гетьман, ані не політик, він ‒ юнак, паж польського короля Яна Казимира, розумний, метикуватий, той, що полонить жіночі серця. Тут ще нема політики, тільки людські стосунки і головне ‒ любов. Бо ця вистава передовсім про кохання, яке, як і у Шекспіра, обертається на трагедію.

Усі фото Євгена Кравса спеціально для ZAXID.NET

«Ця вистава про те, як старше покоління іноді не розуміє молоді. Юліуш Словацький зумисне зобразив Мазепу 30-річного, адже він писав п’єсу про кохання та молодість, і як у хорошого драматурга в нього «політика – контрабанда на сюжеті». Її можна прослідкувати поміж перипетій сюжету. Адже насамперед автор хотів показати, що українцям та полякам немає чого ділити. Це дружні та братні народи, які мають жити в порозумінні. Проте, як це завжди буває в історії, серед держав обов’язково з’явиться агресор, який матиме інші цілі», – розповідає Федір Стригун.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук