Львівський театр «І люди, і ляльки» три дні фестивалив на возах

За цей час мандрівний фестиваль «Волоцюги і ляльки» подолав 240 км

Головні новини Львова 29.06Оксана Сенишин, 29 червня 2016, 17:23 603 0

Завершився ІІ мандрівний фестиваль «Волоцюги і ляльки». Львівський театр «І люди, і ляльки» з прем'єрою «Божественна комедія» три дні мандрували на возах селами Львівщини.

Театр «І люди, і ляльки» отаборився цьогоріч в селі Лопушна Перемишлянського району. Три дні актори ночували в наметах. Харчі готували самі, іноді щось приносили і вдячні глядачі.

«Місцеві подарували нам навіть вино. Яйця давали, сир домашній – ми собі салатик робили. Якось і 200 грн дали. Прийшли і кажуть: «за вашу творчість треба платити», – поділилася спогадами акторка Алла Новікова.

Та коли по акторів приїжджали вершники, починалася справжня атракція. Вони пакували театральні реквізити до возу і вирушали на цілий день в навколишні села. Часом й чотири на день встигали об’їздити. І без пригод не обходилося.

«Відіграли вистави – а потім лісами, полями, болотами пробиваємося до іншого села. Десь коні застрягають, десь разом треба дерева поприбирати. Такий фестиваль нас об'єднує», – уточнив директор театру «І люди, і ляльки» Олексій Кравчук.

Допоки доїжджали до села, глядач уже чекав під стінами чи то клубу, чи школи. Така розвага для місцевих – розкіш. Самі ж не часто бувають в театрі.

«Вистави ми тут, в клубі, ставили. Ми ставили, сільські люди. Я грала роль Галі в «Назарі Стодолі», – розповіла старша мешканка села Лопушна Стефанія Тимошенко.

Цьогоріч актори привезли глядачу прем’єру лялькової вистави «Божественна комедія по-галицьки», вистави про любов. Розвиток стосунків між чоловіком та жінкою від юності, через молодість та до старості. Вся вистава густо всипана народною піснею, яку акторка Людмила Зборовська шукала колись в експедиціях.

Театральні «волоцюги» підрахували, що за три фестивальні дні намотали аж 240 км.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук