Віллу Бачевських, що на вул. Вітовського, 35а у Львові, взяв в оренду «ПриватБанк». Будівлю мають повернути до первісного вигляду. Тож найближчі кілька місяців тут триватиме реконструкція.
Незаконну скляну прибудову на пам’ятці архітектури обіцяють демонтувати протягом двох наступних тижнів. Роботи вже розпочали у понеділок, 3 лютого.
«Поставили вимогу до власника, щоб ця конструкція була демонтована, приведено до правильної кольористики фасад, всі елементи. І тому ви бачите, що вчора таки роботи розпочато, і можемо сказати, що ця пам'ятка архітектури буде повернута до автентичного стану і буде проведено реставрацію. За сприятливих погодних умов, швидше за все, що це буде місяць травень, фасад будівлі також буде повернуто до первісного автентичного вигляду», – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
Протягом кількох місяців пам'ятка архітектури має повернутись до свого попереднього вигляду. Мають змінити колір та відновити втрачені елементи фасаду. Після цього сюди заїде новий орендар – «ПриватБанк», який облаштує тут свій офіс.
«Спільно з власником будівлі ми приводимо весь вигляд будівлі до тих вимог, які висуває міська влада, а потім там буде один з наших офісів, будемо там обслуговувати наших клієнтів», – розповів Андрій Якимів, директор відділення «ПриватБанку» у Західному регіоні.
Хто оплатить реставрацію – мають узгодити між собою власник та орендар будівлі.
Нагадаємо, у 2018 році власник історичної будівлі – приватне підприємство «Кас Консалтинг» – самовільно перефарбував віллу, замінив у ній вікна на пластикові та добудував скляну кубічну конструкцію на металевих опорах. Львівська міська рада подала до суду на власника вілли. За ці порушення власницю будівлі оштрафували на 170 тис. грн і зобов’язали повернути будинку первісний вигляд. Пізніше штраф за заміну вікон та нищення фасаду зменшили у 10 разів.
Вілла Бачевських збудована у 1926 році і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Архітектор — Вітольд Якімовський. У міжвоєнний час у цьому будинку на вулиці Pełczyńska, 35 (нині вул. Вітовського) проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. У часи панування Польщі тут розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР — дитячий садок.
P.S. У понеділок, 17 лютого, у прес-службі ЛМР повідомили, що склянну прибудову демонтували.