З фасаду вілли Бачевських демонтували скляну прибудову
У Львові на вул. Вітовського демонтували незаконну добудову до історичної вілли Бачевських. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.
«Йдемо крок за кроком до відновлення вілли Бачевських. Завдяки спільній позиції «ПриватБанку» і міської ради нам вдасться зберегти ще одну історичну будівлю нашого міста. Скляну добудову вже демонтували. Також за сприятливих погодних умов — швидше за все, що це буде травень, фасад будівлі також буде повернуто до первісного автентичного вигляду. Така домовленість є з власниками будівлі», – повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
Так виглядав фасад вілли із незаконною прибудовою у листопаді 2018 року (фото Львівського порталу)
Нагадаємо, двічі адміністративна комісія, створена при виконавчому комітеті ЛМР щодо порушення законодавства про охорону історичної спадщини, накладала штраф на власника будівлі через роботи, які були проведені.
Нагадаємо, у 2018 році власник історичної будівлі – приватне підприємство «Кас Консалтинг» – самовільно перефарбував віллу, замінив у ній вікна на пластикові та добудував скляну кубічну конструкцію на металевих опорах. Львівська міська рада подала до суду на власника вілли. За ці порушення власницю будівлі оштрафували на 170 тис. грн і зобов’язали повернути будинку первісний вигляд. Пізніше штраф за заміну вікон та нищення фасаду зменшили у 10 разів.
На початку лютого стало відомо, що віллу в оренду взяв «ПриватБанк». Далі будівлю мають повернути до первісного вигляду. Тож у найближчі кілька місяців тут триватиме реконструкція.
Вілла Бачевських збудована у 1926 році і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Архітектор — Вітольд Якімовський. У міжвоєнний час у цьому будинку на вулиці Pełczyńska, 35 (нині вул. Вітовського) проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. У часи панування Польщі тут розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР — дитячий садок.