«Львівводоканал» закликає мешканців не забруднювати міську каналізацію

11:25, 1 липня 2019

ЛМКП «Львівводоканал» долучається до просвітницької акції «Без поліетилену» та закликає львів’ян обмежити використання пластику і не використовувати каналізацію, як смітник. Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

«Сьогодні ми маємо дуже якісний день для міста Львова. У нас сьогодні другий етап просвітницької кампанії «Без поліетилену», тобто ми відмовляємося від пластику. Сьогодні, 9 мереж, а це 250 магазинів, не будуть використовувати поліетиленові пакети, а натомість використовуватимуть паперові. Люди також можуть приходити зі своїми торбинками, і наша мета кінцева, щоб Львів став містом без пластику взагалі», – сказав мер Львова Андрій Садовий.

Очисні споруди також відвідав міністр екології Остап Семерак, який підтримав відмову від використання пластику.

Стічні води з міста головним каналізаційним колектором «Полтва» надходять до міських очисних споруд на вулиці Пластовій. У центрі Львова колектори об’єднані з мережами відведення дощу, тому на очисні споруди потрапляє різний непотріб: поліетиленові пакети, пластикові пляшки, недопалки. За добу збирається понад 200 кг відходів.

«Через низьку побутову культуру людей у каналізації опиняється увесь непотріб. Саме тому закликаємо мешканців міста поважати себе та користуватися каналізаційною системою міста за призначенням, не перетворюючи її у смітник. Якщо ви стали свідком того, як викидають відходи у побутові або дощові колектори, або незаконно зливають відходи з АС машин, просимо негайно телефонувати в «Львівводоканал», а також при можливості зробити фото», – сказав в.о. директора ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович.

Фото Львівської міськради

Процес очищення каналізаційних стоків проходить у два етапи: механічний та біологічний – з допомогою мікроорганізмів, що переробляють органіку на вуглекислий газ і воду. Перший етап механізованої очистки – решітки, які затримують велике побутове сміття.

Наступний етап очистки – решітки з отворами 3 мм. Тут затримується дрібне сміття. Ця ланка львівських очисних споруд модернізована, однак надходження надмірної кількості відходів спричиняє поломку та зупинку очисного обладнання, перевитрати енергії, порушення технологічного процесу очищення стічної води усього міста.

На очисних спорудах міст Львова впродовж останніх років тривають масштабні роботи з реконструкції.

«Зараз тривають процедури закупівлі насосів на циркуляційний мул та насосів надлишкового мулу, шиберних конструкцій, труб та фітингів. Потреба у коштах складає 45 млн грн. Водночас на території очисних споруд триває реалізація проекту ЄБРР й екологічної корпорації НЕФКО по реконструкції пісковловлювачів та побудові біогазової станції. Торік ми завершили проектні роботи по пісковловлювачах, а зараз тривають тендерні процедури визначення виконавця робіт. По біогазовій станції завершено формування технічного завдання для проведення тендеру. Документи проходять процедуру погодження у банку», – повідомив Дмитро Ванькович.