Львівські супермаркети поступово відмовляються від поліетилену

У Львові стартував другий етап кампанії «Без поліетилену»

Протягом 1 – 3 липня у Львові триватиме другий етап кампанії «Без поліетилену». Відтак львівські супермаркети пропонуватимуть відвідувачам замінити поліетиленові пакети паперовими та багаторазовими торбинками.

«Ми успішно провели першу акцію — один день без поліетилену. Сьогодні друга акція — три дні. Наступна буде тривати тиждень. Але я би дуже хотів, щоби ми були першим містом в Україні, яке взагалі забуде про пластикові пакети. І ми готові бути пілотним містом для України, тому що в державі теж треба поставити чіткий орієнтир: чи це буде 2035 рік чи це буде 2040 рік, але рішення мусить бути прийняте», – сказав мер Львова Андрій Садовий.

Загалом до акції приєднались 9 торгових мереж, зокрема «Ашан», «Рукавичка», «Близенько», «АТБ», «Арсен». У супермаркетах мінімізовуватимуть використання поліетилену.

Супермаркети повністю або частково забиратимуть з торгових залів та кас поліетиленові пакети, пропонуючи покупцям використовувати паперові чи багаторазові торбинки. Замість одноразових рукавичок у відділі кулінарії використовуватимуть щипці, а також продаватимуть товари у тару клієнтів. Також у «Ашані» у відділі кулінарії також не використовуватимуть пластик, а у «Рукавичці» надаватимуть бонуси за купівлю паперових чи багаторазових торбинок.

До слова, поліетиленовий пакет розкладається сотні років та забруднює навколишнє середовище. Раніше працівники «Львівводоканалу» вперше показали, якої шкоди завдають поліетиленові пакети міській каналізації.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року виконком ЛМР ухвалив рішення про обмеження використання поліетиленових пакетів. Відтак, мерія спільно із Zero Waste Lviv розпочала просвітницьку кампанію «Без поліетилену».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук