Львів'ян кличуть на безкоштовні екскурсії маловідомими місцями

Головні новини за 17 вересняВіталій Кубліков, 17 вересня 2014, 17:20 1734 0

У межах Днів європейської спадщини цими вихідними у Львові відбудеться понад три десятки безкоштовних екскурсій. Четвертий рік поспіль Львів долучається до організації такої європейської практики, адже у вересні традиційно в країнах євроспільноти відбуваються схожі проекти.

Одна із найбажаніших туристичних локацій - львівська обсерваторія. Зазвичай туристам та містянам сюди зась. Це наукова установа, а не туристична атракція, буркочуть астрономи. Утім, заради такого проекту погодились все ж відкрити доступ у святая святих. Тут є навіть свій оглядовий майданчик, розповідає директор Астрономічної обсерваторії ЛНУ ім. Івана Франка. Але головний експонат - телескоп.

«Цей телескоп виготовлений ще на початку першої половини 20 століття фірмою Карл Зейц. Дуже хороша оптика. Для екскурсій це дуже цікавий експонат», - зауважив керівник Астрономічної обсерваторії ЛНУ ім. Івана Франка Богдан Новосядлий.

Цьогоріч організатори Днів європейської спадщини вирішили розширити програму з одного до двох днів. Тому і кількість туристичних локацій збільшили. Однак як і в попередні роки - усе задарма.

«Основна мета показати щось таке, що зазвичай закрите. Привернути увагу до спадщини, яка зазвичай недоступна, але є надзвичайно цінною», - пояснив співкоординатор проекту "Днів європейської спадщини у Львові-2014" Лідія Федчук.

Цьогоріч організатори вирішили трохи змінити формат із огляду сакральних споруд до наукового потенціалу міста. Ось ця здавалося б звичайна львівська кав’ярня насправді також легендарне місце для наукової спільноти. У ресторації «Шкоцька» не випадково висять фото відомих математиків та фізиків зі світовим ім'ям.

«Для науковців світу це легендарне місце, яке пов'язане з проблемами фізики і математики світового масштабу. Від винятково теоретичних проблем до відкриттів, які впливали на історію світу. Зокрема пов'язаних з винаходом водневої бомби», – розповів науковець Андрій Трохимчук.

Загалом організатори підготували цілу низку ексклюзивних екскурсій. Формували програму разом зі знаними екскурсоводами міста. Намагались зробити так, аби не повторювати минулорічних туристичних локацій. 

Реєстрація стартувала ще у понеділок. Деякі екскурсії вже закриті для реєстрації, визнають міські чиновники. Вони мізкують над розширенням програми.

«Зараз вже є 850 зареєстрованих людей. Сподіваємось, що більше тисячі львів'ян і гостей міста зможуть взяти участь. На прохання львів'ян, так, як дуже швидко закінчилась реєстрація, ми попросили екскурсоводів провести ще кілька додаткових екскурсій», - пояснила заступник начальника міського управління туризму Галина Гриник.

Загалом має бути 24 локації. Усі вони є на сайті Lviv.travel. Кількість місць на більшість екскурсій обмежена. Але зареєструватись ще можна спробувати до п’ятниці, 19 вересня. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук