Львів'яни платитимуть податок на нерухомість з наступного року

ЕкономікаДар'я Буряченко, 2 лютого 201511780

Фізичні особи, з огляду на економічну ситуацію в державі, сплачуватимуть податок на нерухомість лише із січня 2016 року. 

Про це, а також про інші зміни у положенні про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розповіла директор департаменту економічної політики ЛМР Ірина Кулинич, інформує прес-служба львівської мерії.

Прийнята сесією ухвала передбачає збільшення пільги оподаткування житлових помешкань до 80 кв. м, натомість, законодавець пропонував встановити пільгу 60 кв. м. 

Щодо індивідуальних будинків, то тут законодавством запропоновано 120 кв. м, ухвалою ж збільшено цю цифру до 160 кв. м. Якщо ж людина має у своїй власності квартиру та житло, то для неї встановлено пільгу 200 кв. м.

«Податок на нерухомість ділиться на кілька категорій. Найбільше наших мешканців цікавлять дві з них: для власників квартир та власників житлових індивідуальних будинків. Цьогоріч вони платитимуть за ставками минулого року. Торік була велика пільга оподаткування для квартир – 120 кв м, а для житлових будинків – 240 кв. м», – акцентує Кулинич.

За її словами, новий податок цьогоріч платитимуть лише юридичні особи, які мають у власності комерційну нерухомість. Для них місто поділене на три зони: історична зона, історичний ареал і все решту, що знаходиться за межами. Ставку, відповідно, також визначено за цими трьома зонами: 1%, 0,75% і 0,5%. Береться вона у відсотковому відношенні від розміру мінімальної заробітної плати.

«Тобто, 1% – це 12 грн за кв. м, 0,5%, відповідно, – 6 грн», – пояснила посадовець.

Юридичні особи, згідно з чинним законодавством, до 20 лютого будуть подавати свої декларації у фіскальну службу. Для них платіж ділиться поквартально рівними частинами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук