Львів’янин Ігор Копчик власноруч тисне композиції зі шкіри навіть у сімдесят

Головні новини Львова 07.12Оксана Сенишин, 7 грудня 2015, 17:35 1387 0

Своє подвір’я в центрі Львова 70-річний митець Ігор Копчик оздоблює гіпсовими моделями, з яких згодом народжуються шкіряні полотна.

Гіпсова модель з міфологічними, біблійними чи філософськими сюжетами – це лише один з десяти етапів його творчого процесу. В підсумку в такому вигляді народжується композиція зі шкіри. Полюбив цей матеріал Ігор Копчик, мабуть, через батька, бо той був чоботярем. Та особливо на хлопця вплинув один майстер з Косова.

«Там був такий Вінтоняк, майстер, який працював зі шкірою, він робив гаманці, ремінці, череси, постоли – світ надзвичайний. Мене захопило. Я думаю, в мене є литво – я зроблю то іншим», – розповів митець Ігор Копчик.

Спершу свою задумку пан Ігор втілює у пластиліні за допомогою звичайної ложки, замість різця – гіпс, метал. А відтак металеву форму втискає у змочену шкіру вола під пресом. І так над однією роботою може трудитися й півроку. Зараз під впливом книги "Боги й народи" створює новий цикл. Тут і Бандера, і Франко, Будда, Магомед і навіть богиня плодючості Макош. Стільки відомих постатей крутиться в голові митця, що робота над циклом, певен, затягне на років п’ять.

«Роблю боги трошки більшими, на декілька сантиметрів. І хочу то все встановити в таку піраміду трикутну, як Хеопса. Може, воно буде нагадувати Всевидяще око», – зазначив Ігор Копчик.

Всю молодість чоловік думав, що стане боксером. Та тренер, бачачи його вироби, нарадив хлопцю вступати в теперішню Львівську академію мистецтв. Ігор Копчик вступив на кафедру кераміки аж за четвертим разом, у 30 років, спершу попрацювавши там натурником.

Його роботи дарували Біллу Клінтону, Папі Іванові Павлу II та українським політикам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук