Мало місця для Європи

На плей-офф мундіалю претендують лише 5 європейських команд

08:07, 25 червня 2014

Європейські збірні одна за одною залишають чемпіонат світу у Бразилії, не пройшовши груповий етап змагань. Із мріями продовжити виступи на ЧС-2014 попрощались ще дві збірні зі старого континенту - пакувати валізи доведеться командам з Італії та Англії.

Серед 16 фіналістів опинитися у серії плей-офф мундіалю можуть представники лише п'ятьох європейських збірних: Нідерландів, Німеччини, Бельгії, Франції та Греції. Для порівняння, під час ЧС-2010 до 1/8 фіналу вийшло 6 європейських команд, а під час ЧС-2006 - 10 збірних з Європи.

Найбільш розчаруванням європейської спільноти вболівальників став виліт збірної Італії, яка у вирішальному для себе матчі поступилася одним голом Уругваю. Також після цього головний наставник італійців, Чезаре Пранделлі, вирішив залишити свій пост. Про ці та інші несподіванки мундіалю читайте в огляді ZAXID.NET.

Італія - Уругвай 0:1

Поєдинок італійців та уругвайців не потішив вболівальників великою кількістю голів, однак запам'ятався дуже гострими моментами. Тут були і фоли Балотеллі, за що гравець відсиджувався на лаві другий тайм, і вилучення Маркозі, і традиційний укус Суареса, а ще багато нервів та боротьби.

Обох суперників, в принципі, влаштовувала нічия для продовження участі в мундіалі, але обидві збірні хотіли продемонструвати характер і те, хто на полі головний. За підсумками вечора, це вдалося Уругваю.

Перша половина гри минала, здебільшого, у центрі поля: уругвайці не спішили атакувати, італійці усіляко намагались стримати небезпечну звязку Суарес-Кавані.

Після численних фолів і жовтої картки головний наставник Італії вирішує замінити Маріо Балотеллі, який жодної гри під тиском не може не завершити драматичним фіналом. Попри заміни на випередження, аби Балотеллі не вигнали з поля червоною карткою, італійці все одно були змушені грати у меншості. На 59 хвилині за грубе порушення арбітр видаляє з поля Клаудіо Маркізіо.

Пізніше, на післяматчевій конференції, Чезаре Пранделлі скаже, що суддя зруйнував гру Італії. А ще головний наставник додасть, що залишає пост головного тренера «Скуадри Адзурри».

Якби там не було, але гра у більшості додала азарту уругвайцям, які хоч і не демонстрували відмінної гри, але мали більше наполегливості і впертості - легендарний Буффон кілька разів рятував ворота збірної Італії.

Наступний момент, який вніс розлад в італійську дружину, став укус Суареса. Уругвайський «зубастик» знову взявся за старе і під час боротьби вкусив Кьєлінні. Арбітр не помітив цього моменту і не взяв апеляції італійців до уваги. Це дало можливість Уругваю скористатися емоційністю італійської команди - з подачі з кутового головою у ворота Буффона забиває Дієго Годін. На 81 хвилині рахунок стає 0:1 на користь Уругваю.

До кінця матчу італійцям так і не вдалося зрівняти очки на табло. Збірна Італії, яка ще два роки тому взяла срібло Євро-2012 у фіналі в Києві, змушена після групового етапу покинути ЧС-2014 у Бразилії.

До речі, за укус у плече ФІФА може надовго дискваліфікувати нападника уругвайців Луїса Суареса. Дисциплінарний комітет асоціації може винести вердикт навіть тоді, коли порушення не зафіксували арбітри на полі.

Коста Ріка - Англія 0:0

Хто б міг подумати, що команда, в складі якої бігає Уейн Руні, Стівен Джерард, Френк Лепмард і Деніель Старідж, завершить мундіаль на останньому місці у групі, набравши лише 1 очко і забивши лише 2 голи. Однак сувора реальність в обличчі Італії, Уругваю та Коста Ріки не залишила англійцям шансів. Навіть присутність на матчі королівського нащадка, принца Гаррі, не зуміла надихнути збірну Англії.

Головне відкриття мундіалю, латиноамериканська «Попелюшка», збірна Коста Ріки, не дала англійцям вирвати хоча б одну перемогу під час ЧС-2014. Більше того, костаріканці не допустили грандів Туманного Альбіону навіть до своїх воріт.

У першому таймі більше атакували гравці Коста Ріки, а підопічні Роя Годжсона лиш зрідка вигулькували на контратаках. Жодна збірна не намагалася прибавити в темпі - костаріканці, можливо, берегли сили для 1/8 фіналу, а в англійців вже не залишилося жодної мотивації. Команди час від часу намагалися брати ворота або дальніми пострілами, або стандартами.

До початку мундіалю усі передрікали виліт Коста Ріки, мовляв, не пощастило латиноамериканцям потрапити у «групу смерті». Натомість костаріканська команда завершила груповий етап на першому місці і гордо крокує далі.

У свою чергу, англійці покидають мундіаль аутсайдерами. До речі, цей чемпіонат світу став останнім для двох легенд англійського футболу - Стівена Джерарда і Френка Лемпарда.

Греція - Кот д'Івуар 2:1

До цього матчу греки займали останню позицію в турнірній таблиці групи - на їхньому рахунку була одна поразка і одна нічия. Вийти з групи збірна Греції змогла б лише завдяки власній перемозі і поразці команди з Японії, що, на щастя грекам, і сталося.

Обидві команди мали високу мотивацію перед матчем, адже суперники мали рівні шанси на вихід з групи. Не дивно, що гру збірні почали доволі обережно, стараючись не летіти стрімголов в атаки. Однак попри обережну гру команди не демонстрували класу: помилялися при передачах, не створювали цікавих комбінацій.

Першими помилками суперників скористалися греки, які перегравши оборону івуарійців на 43 хвилині забили гол - відзначився Самаріс. Африканська команда змогла відігратися аж за півгодини, вже у другому таймі. Здійснивши неймовірну комбінацію низом, Боні врешті прострілив ворота греків - 1:1.

До кінця матчу греки намагалися вхопити футбольну удачу за хвіст і раз у раз атакували ворота Кот д'Івуару. І вона, удача, таки посміхнулася грекам, щоправда, у вигляді дуже неоднозначного пенальті. Вже у додатковий час Сіо порушив правила проти Самараса, який впевнено забив другий гол для Греції.

Таким чином грецька збірна сенсаційно дістає путівку у фінальну частину мундіалю, хоча, можливо, і не цілком заслужено. Що ж, свої сили греки зможуть перевірити зовсім скоро у матчі з Коста Рікою.

Японія - Колумбія 1:4

Колумбійська команда, вигравши два попередні матчі, вже гарантувала собі місце в 1/8 фіналу чемпіонату світу. Для Японії ж перемога у цьому матчі могла б стати пропуском для подальшої гри. Однак колумбійці були безпощадними у поєдинку з «самураями».

Суперники розпочали зустріч доволі активно, не надто форсуючи події. Однак вже у першій чверті матчу японці заробляють пенальті, з яким блискуче справився Куадрадо - 0:1.

Японці усіма силами намагалися відігратися і їм це вдалося аж під завісу першого тайму - Сіндзі Осазакі замикає передачу влучним голом у ворота Колумбії.

Впродовж другого тайму японська команда намагалася перехопити перевагу, однак ні стандарти, ні забіги не вдавалися. Більше того, колумбійці з легкістю хірурга різали оборону японців, в результаті чого забили ще три голи. На 55 хвилині Джексон Мартінес вивів Колумбію вперед, а на останніх десятьох хвилинах зустрічі Мартінес і Родрігес доводять рахунок до принизливого японцям 1:4.

Колумбія з трьома перемогами в активі виходить з групи на першому місці. У наступному матчі колумбійці зустрінуться зі збірною Уругваю.