Мама Кузьми написала третю книжку про сина ‒ «Колискова для Андрійка»

Жінка описала дитинство Скрябіна та становлення його як музиканта

КультураОксана Сенишин, 15 серпня 2018, 18:56 1094 1

Мама Кузьми – Ольга Кузьменко – присвятила сину вже третю книжку. І назвала її так по-материнськи «Колискова для Андрійка». Вона дійсно розпочинається з колискової про перепілоньку, якій вже більше 200 років. Саме під цю колискову виростали дідусь та мама Кузьми «Скрябіна», а потім і він.

«Андрійкові треба було співати її разів 10. І ти так думаєш: ну, вже Андрій заснув.. Встаєш, а в твоєму коліні щось «хрясь», і Андрій відкрив очі.. І ти знову починаєш: «Ой мала-мала...», ‒ поділилася спогадами мама Андрія Ольга Кузьменко.

Про це і книжка: його дитинство, дороге серцю село Сіде, поруч із Самбором, де чотирирічним відпочивав у люблячих рідних, про формування як музиканта. Бо з тітками-віолончелістками ще малим постійно слухав польське радіо, в час, коли по нашому крутили Кобзона та Лещенка.

«То була програма польська «Літо з радіо». Вона була пізнавальна, в плані музики сучасної. Там були прекрасні групи: Break Out, Czerwone gitary, Lady Pank, Budka Suflera.. Були The Beatles. Андрійко слухав із задоволенням! Навіть таким зовсім маленьким.. А потім, коли почав лепетати, з ним можна було навіть поговорити: «Андрійку, слухай, дивися!» А Чеслав Немен ‒ то взагалі!», ‒ поділилася спогадами тітка Андрія Віра Максименко.

Виявляється, Кузьма дуже любив дідові гойдалки. А постійні гастролі згодом напророкував собі ще в дитинстві, коли бавився, що він шофер автобуса і складав собі графіки виїздів.

Андрія Кузьменка немає вже більше трьох років. За кілька днів йому б виповнилося 50, та рідні досі називають його «Андрійко».

«Він завжди залишався ніжним, душевним, «нашим». І він нас називав не цьоцями, а Віра і Надя. Ми були дуже близькими з ним. І ми відчувалися завжди молодими. Отак він робив, що ми біля нього чулися завжди на висоті і молодими!», ‒ розповіла тітка Андрія Надія Качмар.

За своє життя Кузьма випустив з два десятки дисків та заспівав сотні пісень.

«Андрійко зі сцени виглядав не як артист, що вийшов похизуватися-попіаритися ‒ він був самим собою! Він інакшим не міг бути тому, що він таким був весь час по життю: йшов з тою усмішкою і твердо стояв на ногах. І то було для мене дуже й дуже важливо!», ‒ підсумував батько Андрія Віктор Кузьменко.

Книга вийшла накладом у півтори тисячі примірників. Її можна придбати у Видавництві Старого Лева. Однак рідні обіцяють: вийде у світ ще один диск з піснями Кузьми, які досі не чули його шанувальники.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук