Медіахолдинг UMH передали в управління Агентству з розшуку корупційних активів

Мільярдер, якого підозрюють у відмиванні грошей, від 2014 року переховується за межами України

12:13, 23 вересня 2019

Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури та передав в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА) майно, майнові та корпоративні права групи «Український Медіа Холдинг» (UMH), на які був накладений арешт. Про це повідомив сайт Finbalance з посиланням на постанову суду.

Згідно з даними ГПУ, у 2013 році група нині розшукуваного Україною мільярдера Сергія Курченка придбала акції UMH Group. Частину коштів (246,1 млн доларів) було сплачено TriLado Enterprise Inc. у період з 03.04.2013 року по 20.09.2013 року «за рахунок отриманих злочинним шляхом коштів, що надійшли з рахунків підприємств, підконтрольних злочинній організації».

Іншу частину коштів на здійснення угоди у 160 млн доларів було одержано за рахунок кредиту, наданого Укрексімбанком для ТОВ «Ветек Медіа Інвест» (з терміном погашення до 27.10.2022 р.).

«На думку прокурора, зазначені фінансові операції, пов'язані із придбанням пакету акцій низки засобів масової інформації та погашенням кредиту у розмірі 160 млн доларів, наданого АТ «Укрексімбанк» для ТОВ «Ветек Медіа Інвест» за кредитним договором від 28.10.2013 року № 151313К15, мають ознаки легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом», – йдеться в судових матеріалах.

Нагадаємо, мільярдер Сергій Курченко перебуває у санкційному списку ЄС разом із екс-президентом Віктором Януковичем, екс-прем'єром Миколою Азаровим, колишнім головою МВС Віталієм Захарченком, екс-генпрокурором Віктором Пшонкою та його сином Артемом та іншими екс-посадовцями часів Януковича. 24 травня його вперше внесли до списку санкцій Ради національної безпеки і оборони.

Курченко з лютого 2014 року перебуває за межами України, де переховується від слідства.

У грудні 2017 року суд заарештував власність UMH Курченко.

У листопаді 2018 року Антимонопольний комітет наклав штраф у 15 мільйонів грн на українського олігарха-втікача. У грудні цього ж року Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу Курченка.

До 2013 року основним власником UMH був Борис Ложкін – екс-голова Адміністрації президента Петра Порошенка. У портфелі холдингу були видання «Кореспондент», «Теленеделя», «Forbes Україна» (ліцензія була відкликана після потрапляння Курченка під санкції) та інші.