Мер Києва не хоче, щоб компанія Ахметова обслуговувала столичні тепломережі

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 11 листопада 20162040

Влада Києва не має наміру подовжувати концесійну угоду щодо управління столичними тепломережами з ПАТ «Київенерго», повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Тепломережі столиці сьогодні перебувають під управлінням «Київенерго». Концесія завершується наступного року. І ми розглядаємо можливість або передати всі тепломережі в муніципальне управління, або залучити міжнародних операторів (зараз тривають такі переговори), які можуть узяти мережі в ефективне управління. Це міжнародні компанії, які мають досвід успішної роботи. Будемо шукати найбільш оптимальний варіант, щоб виправити всі недоліки, які були при роботі з «Київенерго», – процитувала слова Кличка прес-служба Київської міської державної адміністрації.

При цьому мер зазначив, що тепломережі в місті перебувають у поганому стані, їх ресурс експлуатації вичерпаний, і як наслідок часто відбуваються аварії.

Кличко також наголосив, що основою нового концесійного договору з управління тепломережами Києва має стати енергоефективність, модернізація теплового господарства і зниження виробничих затрат, що дозволить в подальшому вплинути на тарифи.

Раніше генеральний директор приватного енергохолдингу «ДТЕК» (належить олігарху Рінату Ахметову) Максима Тимченка, холдинг, ймовірно, спільно з потенційними західними партнерами зі сфери теплової енергетики і теплопостачання, братиме участь у конкурсі на концесію столичних тепломереж і ТЕЦ, якими нині управляє його компанія «Київенерго», але за умови поліпшення регуляторного середовища.

За словами Тимченка, Київська міськдержадміністрація здійснює попередню підготовку до організації можливого концесійного конкурсу за участю Міжнародної фінансової корпорації (IFC) з групи Світового банку.

«Київенерго» експлуатує практично всі енергетичні об’єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі. «ДТЕК» належить 72,4% акцій «Київенерго». Ще 25%+1 акцією компанії володіє держава.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук