Родини, які втратили квартири після обвалу будинку у Дрогобичі, ще досі живуть у гуртожитках. Тож місцева влада вирішила надати сім’ям кошти, щоб вони могли орендувати собі належне житло. Бо їхні тимчасові помешкання — це кімнати, у яких до цього роками ніхто не жив. Частина потерпілих мешкає також у готелі. Там умови не набагато кращі, ніж у старих гуртожитках.
У Дрогобицькій міськраді кажуть, що розселяли людей де могли. Тепер же ж вирішили замість цього надати кошти, аби вони змогли орендувати собі квартири. Гроші видаватимуть щомісяця до зими.
«Ми поставили крайню мінімальну межу — 2 тис. грн. І враховуючи то, що у деяких квартирах приписана велика кількість людей і сума може підскочити значно, то, щоб це зрегулювати і внормувати, ми поставили максимальну межу — 5 тис. грн», — пояснює начальник управління соціального захисту Дрогобицької міськради Іван Терлецький.
На фінансову допомогу очікуватиме пані Аня. Місяць її проживання у готелі обійдеться місту у 7 тис. грн. Але за ці гроші жінка має лише ліжко, крісло та тумбочку.
«Якщо дадуть ті 2 тис. грн, то можна буде знайти нормальне житло. Якщо я в готелі живу і нема умов тут ніяких, то якщо вже буде квартира з кухнею, з плитою, з холодильником, ванною, пральною машиною, то це будуть зовсім інші умови», — з надією розповідає Анна Кирилюк.
Володимир Дзюбак закінчив ремонт у своїй квартирі якраз незадовго до обвалу будинку. А зараз живе у кімнаті, де ремонту не було споконвіку. Поселили його у гуртожитку коледжу нафти й газу. Після операції чоловік не може розмовляти, але пояснює, що умови там далеко не найкращі.
Скаржаться на нестерпні умови в тимчасовому житлі ще понад 10 людей зі зруйнованого будинку. Там вони залишили усі необхідні речі і не можуть зараз їх забрати, адже будинок під арештом. Повернути комфорт у життя потерпілих намагаються волонтери.
«Це від ложки, від виделки, від рушничка і до побутової техніки. Тобто у міру потреб кожної сім’ї, без зловживань. Ми вже особисто бачимо: і волонтери, і соціальні служби, управління праці і соціального захисту — видно конкретні і справжні потреби сімей», — каже волонтерка Світлана Клюй.
Та це лише тимчасові заходи. Тож дрогобичани, відселені зі зруйнованого будинку, чекають на матеріальну компенсацію. І сподіваються, що таки отримають власне житло.
Нагадаємо, 28 cерпня близько 2:30 ночі трапився обвал цілого під’їзду чотириповерхового будинку на вул. Грушевського, 101 у Дрогобичі. Під завалами знайшли тіла восьми загиблих. Однією з причин обвалу, яку розглядають правоохоронці, можуть бути помилки під час будівництва будинку, а також перепланування під час ремонту в одній із квартир.
Із будинку в Дрогобичі відселили усіх мешканців через загрозу нового обвалу. Поліція відкрила кримінальне провадження і затримала двох дрогобицьких комунальників.