Метри львівської скульптури зібралися у проекті "Музей"

Головні новини за 01.07Марічка Крижанівська, 1 липня 2015, 15:55 287 0

У галереї "Зелена канапа" відкрили проект "Музей", який зібрав 8 метрів львівської скульптури.

Проект "Музей" виник 5 років тому у львівській галереї "Зелена канапа". Він складається із трьох частин: першою виставкою став львівський живопис 90-х років, другою  частиною була графіка нашого міста того періоду. А тепер настав час для скульптури 90-х.

"До мене приходили туристи, зокрема з-за кордону і казали: це все добре, ми походили по галереях, подивилися тимчасові виставки, як але ми хочемо потрапити у музей сучасного мистецтва Львова чи Львівщини. Це нині уже маємо відділ сучасного мистецтва Національного музею. А на той час не було нічого такого у Львові і я вирішила, що такий музей треба зробити в "Зеленій канапі" бодай тимчасовою виставкою", - розповіла автор ідеї проекту "Музей" Олеся Домарадзька. 

Невеликий галерейний простір помістив витвори великих львівських метрів: Володимира Одрехівського, Василя Ярича, Олега Денисенка, Олега Капустяка, Ярослава Мотики, Романа Романишина, Петра Старуха та Ярослава Юзьківа. 

"Я презентую дві свої скульптури. Одна із них - Мамай. Я підійшов до цього героя образно: подовжений кінь, тому що степ має лінію довгого горизонту, голова теж збільшена, так, ніби, сонечко зайшло над степом", - описав свою роботу лауреат Шевченківської премії Ярослав Мотика.

"А мені випала нагода показати роботу із серії "Блудний син". За притчею про блудного сина, він вернувся до батька. А я виліпив скульптуру, де блудний син повертається до мами. Може, це є образ нашого воїна, того сина, який воює на сході, і вернувся додому, до мами", - розповів Василь Ярич, скульптор, заслужений діяч мистецтв України. 

Виставка триватиме до 19 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук